İlişkinizi Gözden Geçirme Vakti! Partnerinizle Birbirinizden Uzaklaştığınızı Gösteren 7 İşaret

0
885

Son zamanlarda ilişkinizle ilgili hiç düşünmüş müydünüz? İşte partnerinizle birbirinizden uzaklaştığınızı gösteren 7 basit işaret…

1. Partnerinizin söylediği şeylere sık sık şaşırıyorsunuz, tabii iyi anlamda değil!

Eğer partnerinizin hareketlerine ve söylediklerine şaşırıyorsanız daha sağlıklı bir iletişim kurmanın vakti geldi de geçiyor! Hepimizin bildiği gibi insanlar zaman içerisinde değişir. Yani partneriniz de! Eskiden sevmediği bir aktiviteyi artık seviyor olabilir ya da eskiden sevdiği bir içeceği artık içmek istemiyor olabilir. Bunlar tamamen doğal şeyler. Eğer partnerinizin zevklerinin değiştiğini fark edemiyorsanız burada büyük bir iletişim problemi var demektir. Yapılması gereken şey mi? Elbette birbirinizin hayatıyla ilgilenmeli, daha fazla sohbet etmeye özen göstermelisiniz.

2. Artık hiç kavga etmiyorsunuz

Mutlu çiftlerin hiçbir zaman kavga etmedikleri düşüncesi koca bir yalan! Eğer partnerinizin hareketlerinde sizi rahatsız eden bir şey varsa bunu mutlaka onunla konuşmalısınız. Eğer bunu yapmassanız tüm öfkeniz içinizde birikir ve işler düşündüğünüzden çok daha karmaşık bir hal alır. Partnerinizin davranışlarına kayıtsız kalmayın, eğer sizi rahatsız edecek bir şey yaptıysa bunu mutlaka onunla konuşun.

3. Partnerinizin çevresindeki insanları pek de tanımıyorsunuz

Partnerinizin çevresindeki insanları, özellikle de iş arkadaşlarını tanımanız çok önemli. Onun hayatıyla ilgili ne kadar şey biliyorsunuz, canınızı sıkan ya da onu heyecanlandıran şeylerle ilgili bir fikriniz var mı, son zamanlarda boğuşmak zorunda kaldığı problemler neler? Tüm bu soruların cevabı koca bir sessizlikse partnerinizle ilgilenmenin vakti geldi de geçiyor. Ona yalnızca gününü sormaktan vazgeçin, spesifik bir olay hakkında da sorular sorun. Böylelikle partneriniz, onun anlattıklarıyla ilgilendiğinizi anlayabilir.

4. Güzel haberleri partnerinizle paylaşmayı unutuyorsunuz

Güzel bir haber aldığınızda arayacağınız ilk kişilerden biri partneriniz değilse geçmişler olsun! Bu problemi çözmenin yoluysa elbette üzerine düşünmekten geçiyor. Tüm bu haberleri partnerinizle paylaşmaktan niye vazgeçiyorsunuz? Onun tepkilerinden mi çekiniyorsunuz yoksa aranızda bir iletişim kopukluğu mu var?

5. Birbirinizin yanında sesiz kalmak, artık huzur vermiyor

Partnerinizle saatlerce boş boş vakit geçirdiğiniz günleri hatırlar mısınız? Huzur dolu bu günleri geride bıraktıysanız ve şimdi aklınıza gelen tek şey rahatsızlık hissiyse işte burada bir problem var! Çiftlerin birbirleri yanında rahat hissetmeleri oldukça önemli. Eğer aranızdaki bu uyumu kaybettiğinizi düşünüyorsanız yeniden kazanmak için yapmanız gereken tek şey birlikte vakit geçirmeye özen göstermek.

6. Birbirinizle göz kontağı kurmaktan kaçınıyorsunuz

Göz kontağı, karşınızdaki kişiyi dinlediğinizi ve önemsediğinizi göstermenin en basit yollarından biri. Eğer partnerinizle göz kontağı kurmaktan kaçınıyorsanız ya da sohbetlerinizi telefona bakarak bölüyorsanız bu konu üzerine düşünmenin vakti geldi! Bu birbiriniden uzaklaştığınızı gösteriyor olabilir. Bunu aşmanın en iyi yollarından biriyse kendinizi göz kontağı kurmaya zorlamak ve partnerinizle göz göze geldiğinizde hafifçe gülümsemek.

7. Birbirinizi umursamıyorsunuz

Şimdi kendinizle yüzleşme vakti! İçeriğimizdeki maddelerin her birini okuyup geçtiniz mi yoksa çözümler üzerine düşündünüz mü? Eğer partnerinizle aranızdaki bağı çoktan kaybettiğinizi düşünüyorsanız bu şekilde devam etmenin hiçbir anlamı yok. Onu karşınıza alın ve açık bir şekilde hislerinizi konuşun. Bize güvenin, böylesi çok daha iyi olacak!

Kaynak: 1

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz