İlginç Gelenekleri İle Dikkat Çeken Hindistan’da Hizmetçilerin Uymak Zorunda Olduğu Kurallar

4
251403

İlginç Gelenekleri İle Dikkat Çeken Hindistan’da Hizmetçilerin Uymak Zorunda Olduğu Kurallar! Hindistan gelenekleri ve kültürü, seyahati seven hemen herkesin ilgisini çekmiştir. Dünya üzerindeki en eski ve en büyük uygarlıklarına ev sahipliği yapan, 22’den fazla dilin konuşulduğu Hindistan, muhteşem mimarilerin yanı sıra son derece ilginç geleneklere de ev sahipliği yapıyor.

1.

Hindistan’da Hizmetçilerin

Hindistan’da hemen hemen tüm mesleklere ait ilginç kurallar ve batıl inançlar mevcut bunlardan biride hizmetçilik, yani evlere gündelik temizliğe giden işçiler.

2.

Meşhur kast sistemi buradada geçerli, üst sınıftan olan bir kadın alt sınıftan olan birine temizliğe asla gidemez. Karşılığında verilecek ücret ne olursa olsun.

3.

Eve gelen temizlikçi sadece evin temizliği ile değil sizin temizliğinizden de sorumludur ve evin bekar erkeğinin cinsel ihtiyacının giderilmesinde de sorumlu, evet yanlış duymadınız.

4.

Tüm hizmetçiler bu şekilde çalışıyor demek yanlış olur tabiki özel şirketler ve eğitimli profesyonel çalışanlarda mevcut.

Kaynak: 1

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz