İçine Patlayıcı Yerleştirilen Ananasla Vahşice Öldürülen Hamile Fil

0
1959

İçine Patlayıcı Yerleştirilen Ananasla Vahşice Öldürülen Hamile Fil! Maalesef dünyanın hemen her yerinde hayvanlara eziyet ediliyor. Bu kez Hindistan’da hamile bir fil, içinde patlayıcı bulunan bir ananası yedikten sonra öldü.

1.

HİNDİSTAN’IN KERALA EYALETİNDE YİYECEK BULABİLMEK İÇİN YERLEŞİM ALINA GELEN GEBE FİL, HENÜZ KİMLİĞİ TESPİT EDİLEMEYEN KİŞİLER TARAFINDAN İÇİ BARUT DOLU BİR ANANAS YEDİRİLEREK ÖLDÜRÜLDÜ. (MOSHIUR RAHMAN/YENİ DELHİ-İHA)

Yaban hayatı yetkilileri davayı araştırdığında durum dünya çapında öfkeye yol açtı. Filin hamilelik sırasında ölümünün bir kaza olup olmadığı ve patlayıcıları kimin yerleştirdiği bilinmiyor. Ama bu olay şimdiden küresel gündemde. Ayrıntıları görelim.

2.

Vahşice Öldürülen Hamile Fil

Güney Hindistan’ın Kerala kentinde hamile bir fil, içi içi havai fişeklerle doldurulmuş bir ananas bir yabancının yemesinden sonra öldü.

3.

Vahşice Öldürülen Hamile Fil

Palakkad bölgesindeki Silence Vadisi Ulusal Parkı’nda 15 yaşında hamile bir fil yaşıyor. Fil, yakınlardaki bir köye yaptığı gezi sırasında kimliği belirsiz kişiler tarafından hazırlanan havai fişeklerle ananas yedi.

Ananasın kasten serbest bırakılıp bırakılmadığı belli değil. Ancak yetkililer, çiftçilerin, özellikle yaban domuzu olmak üzere hayvanların ekinlerine zarar vermesini önlemek için bu tür meyveleri sık sık dağıttığını söylüyor.

4.

AW032704

Yaralı fil günlerce dolaştı, yaralılar hemen nehre koşarak yardım istedi. Tavsiye üzerine, Hindistan Ormancılık Departmanından bir ekip oraya gitti vefilleri kurtarmaya çalıştı, ancak boşuna.

5.

Bir filin ağzındaki patlama, bir filin birkaç gün boyunca iki ay boyunca hamile kalmasına neden oldu. Hindistan’da 27.000 vahşi fil var.Bunlardan 2500’ü tutuklu, davası ülke gündeminde. NDTVde yayınlanan bilgilere göre, fillerin vahşice öldürülmesine gazeteciler, yazarlar, sporcular, işadamları ve politikacılar da dahil olmak üzere birçok insan tepki gösterdi. Üç zanlının tespit edildiğini söyledi.

Kaynak: 1

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz