İçerisi Şampiyonlar Ligi Gibi: İzmir’in En Büyük Kumarının Oynandığı Lüks Sitede, Kumar Oynamak İçin Ev Alanlar Var

0
617

İzmir’in Urla ilçesinde, 56 villadan oluşan lüks bir sitede 9 yıldır kumar oynandığı ve ruhsatsız içki satışı yapıldığı iddia edildi. Yönetim hakkında “kumar oynamaya yer teşvik etmekten” geçmişte işlem yapıldığı öğrenilirken, sitenin metrelerce yükseklikteki tel örgülü duvarları ve köpekler dikkat çekti.

DHA’nın aktardığı bilgiye göre İzmir’in Urla ilçesinde 56 lüks villanın bulunduğu, içerisinde iş insanlarının da yaşadığı bir sitede uzun bir süredir kumar oynandığı iddia edildi.

Sitede yaşayan müvekkili H.Ş.’nin şikayeti üzerine durumun ortaya çıktığını ve hukuki süreç başlatıldığını belirten avukat Oğuzhan Bizkevelci, “Urla’nın 56 konutlu İzmir’in en lüks sitesi olarak bilinen sitede açıkça kumar oynatmak için yer temin edilmekte, ruhsatsız alkol satışı yapılmaktadır. Müvekkilim bununla ilgili mücadele verdiği için öncelikle jandarma buraya bir operasyon yapmıştır.” dedi.

1. ‘İdari para cezası da uygulandı’

Avukat, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sitede kumar oynatılırken yapılan baskında kumar oynamak için kullanılan malzemeler ile ruhsatsız satıldığı belirlenen bir miktar içki ele geçirildi. Bununla ilgili geçen 6 Ekim’de Urla Kaymakamlığı bir tutanak düzenleyerek idari para cezası uygulamıştır. Bu tutanakta çok önemli bir beyan geçmektedir. Site yönetimi hakkında ‘Kumar oynamaya yer temin etmek’ suçundan işlem yapılmıştır.”

2. 4 metrelik duvarlar, teller ve köpekler…

Sitenin tasarımına da dikkat çeken Bizkevelci, “Bu siteye, operasyonların engellenmesi için 4 metrelik yüksek duvarlar, üstüne demir teller, demir tellerin arkasına da köpekler yerleştirilmiştir. Buradaki köpekler canavarca hisler elde etmesi için adeta orada terk edilmiş biçimde bırakılmıştır.” dedi.

3. ‘İzmir’in en zengin insanları burada kumar oynuyor’

Kumar oynayan kişilerin siteden ev aldığını öne süren Bizkevelci, “Buradaki 56 konuttan yaklaşık 30 tanesi değişik dönemlerde kumar oynatılmasından rahatsız olduğu için taşınmıştır. Öyle bir konuma gelmiştir ki; kumar oynamaya gelen kişiler daha rahat kumar oynayabilmek için buradan ev alır hale gelmiştir.” dedi.

4. ‘İzmir’in en büyük kumarı burada oynanıyor’

“Bizim iddiamız bu sitede İzmir’in en büyük kumarının oynatıldığı ve İzmir’in en zengin insanlarının kumar oynadığıdır. Sitenin tasarlanışı tamamen güvenlik bahanesiyle dıştan gelen tehlikeleri önleyip daha rahat kumar oynatmak için tasarlanan bir yerdir. İmara aykırıdır. Belediyeye de resmi müracaat yapılmıştır”

5. 9 yıldır kumar dönüyor

Hukuki sürecin başlatıldığını ifade eden Bizkevelci sözlerini şöyle sonlandırdı:

6.

“Kumar oynamak için yer temin etmekten ihbar eden kişinin vekili olarak suç duyurusunda bulunduk. Bu konuda savcımız gerekli ifadeleri aldı. En kısa sürede iddianamenin düzenleneceğini tahmin ediyoruz. Bizim yaklaşık 9 yıldır burada kumar oynatıldığına yönelik iddiamız var. Müvekkilim daha önce uyarılarla yetinirken, çocuklarının büyümesi gibi nedenlerle bu rahatsızlık kabul edilemez hale geldiği için müvekkilim yasal yollara başvurmuştur”

Kaynak: 1

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz