Her Şeyin Ötesinde: Kadın Çoklu Orgazmı Hakkında Her İki Cinsinde Bilmesi Gerekenler

0
3764

Cinsellik hakkında pek fazla bilinmeyen şeylerden biri de kadınların ilişki esnasında birden fazla kez orgazm yaşayabileceği…

1. Orgazmın Evreleri

Orgazmın 4 evresi bulunuyor. Bu evreler kadınlar ve erkekler için de geçerli. Hatta kadınlar erkeklere oranla bu konuda çok daha şanslılar.

Bilindiği gibi kadınlar hem klitoral hem de vajinal orgazm yaşayabiliyorlar. Bunun yanı sıra kadınlar bir ilişki sırasında birden çok kez orgazm olabiliyor.

2. İşte kadın çoklu orgazmı hakkında bilmeniz gerekenler;

Pek çok kadın çoklu orgazmın hayal olduğunu düşünüyor. Ancak bu doğru değil, neredeyse tüm kadınların art arda orgazm olma potansiyeli bulunuyor. Çünkü kadınlar erkekler gibi boşalma sonrasında refrakter dönem (tepkisiz süreç) yaşamaz ve hemen yeni bir birleşme için hazır hale gelebilirler.

3. Kendi kendinize de çoklu orgazm yaşamanız mümkün

Kadın çoklu orgazmı yaşamak için bir partnerizin olması şart değil. Kadınlar kendi kendilerine de art arda orgazm olabilir. Çoklu orgazm yaşayan kadınlar tek ilişki sırasında 20 kez bile orgazm olabildiğini söylüyor. Evet, bu sayı kesinlikle gerçek!

4. Kendinizi tanıyın, erojen bölgenizi keşfedin

Neyi sevdiğinizi ve sizi neyin tahrik ettiğini öğrenmek en önemli şeylerden biri. Bazı kadınlar vajinal orgazm yaşayamaz, bazı kadınlar ise hem klitoral hem de vajinal orgazm yaşayabilir. Öncelikle sizin hangisini yaşayabildiğinize odaklanın. Kendinizi keşfedin ve size neyin haz verdiğini bulun.

5. İsteklerinizi dile getirmekten çekinmeyin

Kendinizi keşfettikten sonra ise, partnerinize neyi sevdiğinizi söylemekten çekinmeyin. Kadın çoklu orgazmı yaşamak için istediklerinizi özgürce dile getirmelisiniz. Bunun için ön sevişmenin süresini de biraz uzatabilirsiniz. Ya da yatak odanızda heyecanı artıracak şeyler deneyebilirsiniz.

6. Pelvik tabanınızı sağlamlaştırmak için kegel egzersizi yapın

Kadın çoklu orgazmı denilince kegel egzersizinden bahsetmemek olmaz. Çünkü çoklu orgazmı yaşamak için pelvik tabanınızın ve kaslarınızın sağlam olması gerekiyor. Bunun içinse düzenli kegel egzersizi yapmalısınız. Bunu yapmak için, vajina kaslarınızı sıkılaşmış hissedene kadar sıkıp ardından bırakın, sonra yeniden sıkın. Bu şekile kaslarınız güçlenir ve boşalma esnasında onlara hükmedebilirsiniz. Tabii ki bu, ilişki sırasında da hazzınızı artırır. Orgazmı hissettiğiniz, yani plato evresindeyken bunun sınırlarını zorlayıp orgazm aşamasına geçmeyerek hazzınızın keyfini sürebilirsiniz.

7. En fazla zevk duyduğunuz pozisyonu bulun

Kendinizde keşfettiğiniz haz noktalarını, partnerinizle yaşadığınız ilişki sırasında da gerçekleştirmek için sevdiğiniz pozisyonu bulmaya çalışın. Genellikle kadınlarda bu pozisyon kovboy pozisyonudur. Çünkü bu pozisyonda klitoris de uyarılır. Orgazm sırasında kalp atış hızınız artar. Sinir sisteminde meydana gelen tepkimeler nedeniyle de orgazm sırasında uzuvlarda özellikle bacaklarınızda bir titreme hissedebilirsiniz. İkinci kez orgazm olmak içinse uyarılmaya devam etmeniz gerek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz