Her Biri Ödül Almış, En İyi Vahşi Doğa Fotoğrafları!

0
1533

Her Biri Ödül Almış, En İyi Vahşi Doğa Fotoğrafları! Bazı insanların hayal etmiş olduğu meslek olan yırtıcı tabiat fotoğrafçılığı, 2017nin en iyi fotoğraflarını. Londra Doğal Tarih Müzesi’nde meydana getirilen yarışmada 15 görkemli resim mükafaat aldı. Bu fotoğraflardan bazıları neşeli, bazıları karanlık ve kasvetli yapılarıyla dikkat çekiyor. Hepsinin odak noktasında tek bir reel yatıyor: Galeride sergilenen her biri inanılmaz olan fotoğrafladan 10 tanesi.

1. Doğal Yaşam Fotoğrafçısı(Brient Stirton)

En İyi Vahşi Doğa Fotoğrafları

Güney Afrika’nın Hluhluwe Umfolozi rezervinde, ortalama 24 saat ilkin boynuzları için öldürülmüş olduğu kabul edilen bir gergedan. Vahşi doğada 3000’den daha azca kalmış olduğu için korunmaya alınan bu gergedanlar, boynuzları birtakım insanları sevinçli etmiş olduğu için öldürülüyorlar.

2. Yılın Genç Vahşi Yaşam Fotoğrafçısı(Daniel Nelson)

En İyi Vahşi Doğa Fotoğrafları

Kongo Cumhuriyeti’nde kaydedilen görüntü, 9 yaşındaki Caco isminde goril sefa sürdüğü sırada yakalanmış.

3. Omurgasızlar(Justin Gilligan)

En İyi Vahşi Doğa Fotoğrafları

Dev örümcek yengeçlerinin binlercesinin bulunduğu bir alanda avlanmak için gelen ahtapot. Muazzam ve korkutucu bir görüntü.

4. Memeliler(Tony Wu)

Düzinelerce ispermeçet balinasının bulunduğu, benim gözümde aralarındaki en muazzam doğa fotoğrafı. Sri Lanka’nın kuzeydoğu kıyılarında birleşen bu balinalar, balinaların da sosyal etkinlikler düzenleyebileceğini gösteriyor.

5. 10 Yaşın Altındaki En İyi Fotoğrafçı(Ekaterina Ari)

4 yaşından beri kamera kullanan küçük fotoğrafçı, Norveç sahilinde çıktığı bir tekne turunda, küçük tekneyi izleyen martıların muhteşem bir fotoğrafını çekmeyi başardı.

6. Hayvan Portreleri(Peter Delaney)

Bu güzel maymunu kara kara düşündürten şey aşk mı yoksa başka bir durum mu var bilinmez, ancak bu fotoğraf Delaney’e ödül kazandırmak için yeterli oldu.

7. Tek Resim(Aaron “Bertie” Gekoski)

Borneo adasında çekilen bu fotoğraf, yeniden ağaçlandırma için kesilen palmiye ağaçlarının etrafında gözüken bir fil ailesini gösteriyor. Palmiye ağaçları yağını çıkarmak için kesiliyor. Bu durum yağmur ormanlarının çok büyük bir bölümünü kaybetmemizi sağladı. Bu ormanlarda yaşayan canlılar da her seferinde daha küçük bir alanda sıkışıyorlar.

8. Amfibiler ve Sürüngenler(Brian Skerry)

2 metreye ulaşan boyu ve 600 kilogramlık ağırlığıyla çok özel bir hayvan olan deri sırtlı deniz kaplumbağasının denize doğru ilerlemeye çalıştığını gösteren muazzam fotoğraf.

9. Kuşlar(Gerry Pearce)

Kuluçka için yuvasını yapmaya çalışan kuşun anlık yakalanmış bir fotoğrafı.

10. 11-14 Yaş Arası(Ashleigh Scully)

Bir tilkinin avının yer aldığı görsel, karlarla dolu bir dünyada canlıların nasıl avlandığını gösteriyor.

Kaynak: 1

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz