Gördüğünüzde Afallayacağınız Genetiği Bozulmuş İlginç Hayvanlar

0
7463

Genetiği bozulmuş, farklı DNA’ya sahip bazı canlılar…

Arjantin’in San Luis kentinde bir çiftlikte çıkıntılı gözleriyle insanı andıran bir keçi doğdu. Görenleri şaşkına çeviren insan görünümlü keçi, doğumunun ardından sadece üç saat hayatta kalabildi. İşte o keçinin birbirinden ilginç fotoğrafları….

1.

İnsanı andıran bir yüzle doğan keçinin sahibi olan Gladys Oveido, yeni doğan üç keçisi içindeki bu keçiyi ilk gördüğünde garip yüzü nedeniyle şok olduğunu, başına ilk kez böyle bir şey geldiğini ve kafasının allak bullak olduğunu söyledi.

Oveido, insanı andıran bir yüzle doğan keçinin hayatta kaldığı üç saat boyunca oldukça sinirli olduğunu ve ilginç hareketlerde bulunduğunu da sözlerine ekledi.

2. Çin’de çiftçilik yapan Tao Lu isimli bu çiftçinin 18 domuz yavrusundan biri görüntüsüyle hayrete düşürdü.

Annesi tarafından öldürülen bu yavru bazı insanlar tarafından kıyamet alameti olarak yorumladı.

3. Kenya’da bulunan bembeyaz zürafalar.

4. Oklahoma’da bulunan Eufala Gölü’nde balık tutan Dave Harrell, oltasıyla devasa bir “timsah kapan kaplumbağası” yakaladı.

Eufala Gölü’nde kedi balığı yakalamak için teknesiyle göle açıldığını belirten Dave Harrell, oltasıyla yakaladığı timsah kapan kaplumbağasını görünce şaşkına döndüğünü ifade etti…

5. Cape yağmur kurbağası:

Bu hayvan elleri olan bir kayaya benzer. Yaşam alanı Güney Afrika’dır. Sokakta ya da kamusal alanlarda karşınıza çıkabilirler.

6. Büyük dişli derin deniz kalamarı:

Atlantik Okyanusu’nda bir Alman araştırma gemisi tarafından keşfedilen bu ilginç türün, insan dişi gibi dişleri var. Her ne kadar korkutucu görünüyor olsa da okyanus yüzeyinin yaklaşık 2 km altında yaşadığından

7. Kırmızı dudaklı yarasa balığı:

Galapagos adalarında denizin 30 metre ve ya daha altında bulunan bu garip görünümlü balığın boyu 40 cm’ ye kadar ulaşabilir. İyi bir yüzücü olmadığı için deniz yüzeyinde yürümek için göğüs yüzgeçlerini kullanır.

8. Balonlu fok:

Erkek balonlu foklar, dişileri etkilemek için burun deliklerinin birisinden çıkarttıkları balon benzeri yapıyı şişirebilirler.

9. Beyaz Kaplumbağa Çin kültüründe önemli bir yeri olan beyaz kaplumbağalar, kreme çalan pembe renkleri ve yumuşak dokularıyla dikkat çekiyor…

10. Hagfish Yılan balığına benzerliği ile dikkat çeken Hagfish, başka balıkların vucuduna başını sokarak yaşamını sürdürür.

11. Sphynx Dünyada bilinen tüysüz üç kedi ırkından biridir. Doğduklarında kısa da olsa tüm vücutları tüylerle kaplıdır ancak büyüdükçe tamamen tüysüz kalırlar.

12. Amazon Yunusu Belirgin, ince ve uzun bir ağzı ve hem alt hem üst çenede 25-35 çift dişi vardır.

13. Arap Tavşanı Kanguru, tavşan, köstebek, sincap ve fareyi andıran sevimli yaratığa Arap tavşanı dense de özellikle Anadolu’da da yaşayan bir fare türüdür…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz