Gelmiş Geçmiş En Kalabalık Konserler… 4.5 milyon kişi!

0
5595

Gelmiş Geçmiş En Kalabalık Konserler… 4.5 milyon kişi! Konser, bir izleyici ve dinleyici topluluğunun önünde şarkıcı ya da müzik grubunun, canlı performans göstermesi olayıdır. Konserler, kişiler için oldukça keyifli ve eğlenceli aktivitelerdir. Konser kavramı, yüzyıllardan beri vardır ve önümüzdeki yüzyıllarda da var olacağından şüphemiz yoktur. Bu yazımızda dünyanın en kalabalık konserlerini işleyeceğiz.

8.Live 8 / Philadelphia / 2005

En Kalabalık Konserler

Güney Afrika’da 2 haziran günü gerçekleşen bu konserler serisine 1,5 milyon insan katıldı. Bir çok ismin katıldığı bu konserlere katılan ünlüler arasında Maroon 5, Kanye West, Linkin Park, Alicia keys de bulunmaktadır.

7.Paz Sin Fronterast II / Havana / 2009

En Kalabalık Konserler

Kolombiyalı Rock yıldızı Juanes’in sahneye çıktığı bu organizasyon, 1,5 milyon dinleyiciyle buluştu. Küba’nın başkenti Havana’da gerçekleşen bu konser, dünyanın en büyük 7. Konseri olarak tarihe geçti.

6.Rolling Stones / Rio de Janerio / 2006

En Kalabalık Konserler

Rock müziğin önde gelen isimlerinden olan Rolling Stones 1962’den günümüze gelen tarihiyle bir çok konsere imza atmıştır. Bu konserlerden en kalabalık olanı 2006 yılında Rio de Janerio’da yapılan konsere 1,5 milyon kişi katılmıştır.

5.LoveParade / Dortmund / 2008

En Kalabalık Konserler

Elektronik müzik ve dans festivali olan LoveParade’de Paul Van Dyk, Armin Van Buuren gibi isimler yer almıştır. 2008 yılında gerçekleştirilen konserde 1,6 milyon kişi katılarak dünyanın en kalabalık 5. Konseri olmaya hak kazanmıştır.

4.Monsters Of Rock / Moskova / 1990

Efsanevi heavy metal festivalinde AC/DC , Pantera , Metallica, The Black Crowes, E.S.T grupları yer almıştır. Bu festivale 1,6 milyon kişi katılarak dünyanın en büyük konserleri arasında 4. Sıraya girmeyi başarmıştır.

3.Jean MichelJarre / Paris / 1990

Dünyanın üçüncü en büyük konserini gerçekleştiren isimde yine Jean Michel Jarre’dir. Fransız devriminin 200. Yılı için gerçekleştirilen konsere 2,5 milyon insan katılmış ve bu konser Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeyi başarmıştır.

2- Jean MichelJarre / Moskova / 1997

Elektronik müziğin önde gelen isimlerinden Jean Michel Jarre dünyanın en kalabalık 2. Konserini gerçekleştiren isimdir. Moskova’nın 850. Kuruluş yıldönümünde gerçekleşen konsere 3,5 milyon insanın katıldığı bilinmektedir.

1.RodStewart / Rio de Janerio / 1994

RodStewart, İngiliz kökenli pop-rock-blues sanatçısıdır. Stewart dünya çapında 100 milyondan fazla plak satmıştır. Rod stewart dünyanın en çok dinlenen sanatçılarından biridir ve tarihin en büyük konserini de o vermiştir. 4,2 milyon kişinin katıldığı konser, 31 aralık gecesi, Copacabana’da verilmiştir.

Kaynak; 1

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz