Geçmişte İnsanların Yaptığı TikTok Vari Akılalmaz Şeyler

0
17209

Bugünlerde insanların sıra dışı şeyler yaptığını düşünüyorsanız, nispeten yakın tarihe göz atmalısınız.

1. Şüpheli tedavi yöntemleri

Çok uzun zaman önce, doktorların dezenfeksiyonu hakkında hiçbir ipucu yoktu ve garip yöntemler kullandılar: tüm hastalıklar için bir çare olarak kan alma, stammerize karşı dil kesmenin yanı sıra lobotomi ve elektrik çarpması tedavisi. Ortopedi cerrahı Lewis Sayre (bir hastayla resmedildi) gibi o zamanın en başarılı doktorları bile ölümcül sonuçlarla birçok ameliyat yaptı.

2. İnsan hayvanat bahçeleri

İnsan hayvanat bahçeleri, Asya ve Afrika’dan gelen insanları Darwin’in teorisinin “kanıtı” olarak göstermeyi amaçladı. Bu utanç verici eğlence yıllarca sürdü. Resimde 1958’de Belçikalı bir insan hayvanat bahçesini görebilirsiniz.

3. Çocukları posta yoluyla gönderme

Şaka gibi geliyor, ancak 20. yüzyılın başında, Amerikalılar çocuklarını posta yoluyla kesinlikle yasal olarak gönderme fırsatına sahipti. Çocukları standart bir parselden daha ağır değilse, 15 kuruşa mal olur. Bu tür “istekli” ebeveynler muhtemelen çocuklarını akrabalarına göndererek para biriktirmek istemişlerdir.

4. Açık bebek kafesleri

1930’larda, bu tür tel kafesler İngiliz aileleri arasında çok yaygındı. Bu tehlikeli yapıların yardımıyla, çocuklar anneleri ev işleriyle meşgulken temiz hava soluyabiliyorlardı. İnanılmaz, ama bu kafesler güvenli olarak kabul edildi. O zamanın ebeveynleri ne düşünüyordu?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz