Fransız Hemşireler Soyunarak Hükümetin Korona Salgın Politikasını Protesto Etti

0
6784

Koronavirüs salgınından hayatını kaybedenlerin sayısının 8 bini geçtiği Fransa’da hemşireler, kendilerine koruyucu ekipman yardımı yapma konusundaki yetersizliği vurgulamak için çıplak poz vererek hükümeti protesto etti.

1.

Russia Today’in aktardığına göre, Fransa’da #apoilcontrelecovid (Kovid karşısında çıplak) etiketinin yer aldığı kartlar tutan çeşitli yaş gruplarından onlarca hemşire çıplak poz vererek ölümcül virüse karşı savunmasızlıklarına dikkat çektikleri bir video hazırladı.

2.

Geçen hafta yapılan eylemin arkasındaki hemşirelerden biri olan Melina Dufraigne-Laflechelle, RT Fransa’ya yaptığı açıklamada “Bildiğiniz gibi hastaları temkinlice tedavi etmek ve hem kendimizi hem de onları riske atmamak için bir dizi ekipmana ihtiyaç duyuyoruz ama biz bu ekipmanlara sahip değiliz” dedi.

3.

Fransa’da 6 Nisan itibarıyla Kovid-19 nedeniyle 8 binden fazla kişi hayatını kaybetti.

4.

Fransa hükümetinin yerel sağlık çalışanlarına sadece basit cerrahi maske sağladığını ve 15-20 yıldır ülkedeki sağlık sektörünün iyi olmadığını söyleyen Dufraigne-Laflechelle şu ifadeleri kullandı:

5.

Hükümet sesimizi duymuyor. Ne biz, ne de hastanelerin sesleri duyulmuyor. Hastaların ve yakınlarının “dünyanın en güçlü beşinci ya da altıncı ülkesinin yeterince yoğun bakım ünitesine sahip olmadığını öğrenmek zorunda kaldıklarını” söyleyen Fransız hemşire ” Seçim yapmak zorundasınız. Bunu biliyorsunuz ve size bu söyleniyor. Bu bir gerçek. Tedavi ettiğimiz ve edeceğimiz hastalar arasında seçim yapıyoruz” dedi.

6.

Cuma günü Fransa’da sadece bir gün içinde Kovid-19 kaynaklı 588 ölüm yaşanmıştı. Bu ülkede salgının başladığından bu yana yaşanan en fazla ölüm olarak kayda geçmişti.

7.

Can kayıplarının 13’ünün Fransa’nın deniz aşırı topraklarında olduğunu ifade eden Salomon, maske kullanımı konusunda halka değil sağlık çalışanlarına ve riskli gruplarda bulunanlara öncelik verdiklerini söylemişti.

8.

Ancak ölümcül salgın karşısında büyük risk altında bulunan sağlık çalışanları bu konuda yetersizliğe dikkat çekmek için böyle bir yola başvurduklarını söyledi.

9.

10.

11.

12.

13. İşte hazırlanan o video

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz