Farklı Hayvanların Aynı Duyguyu Yaşatan Hikayeleri

0
1077

Bu zaman kadar görmezden geldik farkında olmadık ama hayvanların da tıpkı bizim gibi tepkileri duyguları var. onlar sadece kin tutmuyorlar bizim gibi. Şimdi size bunu kanıtlayan 8 hikayeyi derledim.

1 . Baykuş ile Kaz

Gandalf ismindeki bu baykuş sürekli denemesine rağmen bir türlü yumurtlayamıyordu. Sahipleri bu duruma el atıp ona kuluçkaya yatması için bir kaz yumurtası hediye etti. Gandalf kendi yavrusu gibi o yumurtayı sahiplendi. Şimdi doğal hayatta avı olan yavruyu kendi evladı gibi bakıyor.

2. İnsan ile Papağan

“You be good. I love you”… Bunlar gri afrika papağanı Alex’in ölmeden önce söylediği cümleler. Alex ile sahibi Irene’nin çok özel ve sevgi dolu bir ilişkisi vardı, Alex de ölmeden önce bunları söyleyerek bu sevgiyi sahibine göstermek istedi.

3. İnsan ile Balina

Bir dalış yarışması sırasında Yang Yun Kutup suları soğuk olduğu için bacakları felç geçirdi ve öleceğini düşündü. Neyse ki kurtarıcısı Mila oradaydı. Beyaz balina burnuyla iterek Yang Yun’un su yüzeyine çıkmasını sağladı.

4. İnsan ile Filler

Bu filler, ünlü doğacı Lawrence Anthony’nin evinin önünde öldüğü gün bir cenaze yürüyüşü gerçekleştirdiler. Gördükleri şiddet bu filleri ölüme götürüyordu, Lawrence yetkilileri ikna ederek onlar için yeni bir ışık oldu. Sürü ailelerini kurtaran adama teşekkür için 2 saat yürüdü.

5. Orangutan ve iki Aslan

Güney Carolina Myrtle Beach Safari Park’ındaki orangutan Hanama iki yetim aslan yavrusunu kendilerini koruyabilecek duruma getirene kadar büyüttü. Orangutanın burada tavrı başka yönden de incelinebilir. Aslanları kendisi için evcilleştirme girişimi yabana atılacak bir şey değil.

6. İnsan ile Köpek

Her pazar Tommy ve sahibi kiliseye birlikte giderdi. Sahibi öldükten sonra Tommy, bu geleneği sürdürmeye karar verdi. Kilisenin papazı dinsel törenlerinde Tommy’nin asla havlamadığını ve hiç kimseye veya hiçbir şeye zarar vermediğini söylüyor.

7. Maymunlar

Cindy, Kamerun’a onu kurtarmaya gelenlerin arasında sevilen bir şempanze oldu. Kalp yetmezliğinden öldüğünde diğer şempanzeler sarılarak birbirlerini teselli ettiler. Cenazesi götürülürken üzüntülü bir şekilde onu izlediler.

8. Orangutan ve Köpek

Orangutan Suryia ailesi öldüğünde büyük bir depresyona girdi ve 3 yıl boyunca yemek yemeyi reddetti. Tüm bunlar Suryia’nın Roscoe ile tanışmasıyla değişti. Roscoe onu hasta ve zayıf haliyle kendi alanında gezdirdi. Suryia, köpek dostunun enerjisine uyarak onun hemşireliğinde tekrar sağlıklı bir yaşama kavuştu. Şimdi ikisi için de ev olan hayvanat bahçesinde arkadaşlıklarını sürdürüyorlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz