Erkeğin Kesilen Parmağı Kadına Yediriliyor! Bilinen En Tehlikeli 10 Gelenek..

0
11146

Gelenekler insanoğlunun hiç bir zaman kopamadığı inanç ve alışkanlıklarıdır. Genelde bir toplumun gelenekleri başka bir toplum için anlaşılmaz ve tuhaf karşılanır. Bunda bazı geleneklerin tehlikeli olması da etkilidir. İşte okurken hadibeh! demekten kendinizi alamayacağınız o gelenekler.

1. Yeni Yıl Dalışı – Sibirya, Rusya

Rusya’da uygulanmak da olan bu gelenek, yeni yılın ilk günü yapılmaktadır. Oldukça tehlikeli olan bu gelenek dünyanın en derin ve buzlu gölünde yapılmaktadır. 

2. Buzlu Suya Atlama

Amerika’nın bazı belirli bölgelerinde de uygulanan bu gelenek de ise katılımcılar buzlu suya atlıyorlar. Üstelik herhangi bir sağlık sorunu yaşanması halinde katılımcılara sorumluluk alınmayacağına dair bir belge imzalatılıyor.

3. Fişek Savaşı – Sakız Adası, Yunanistan

Çok tehlikeli olan bu gelenek türün de de insanlar birbirlerinin üzerine doğru havai fişek patlatıyorlar. Amaçları ise kilisenin çanını vurmak.

4. Bebek Fırlatma Ritüeli – Solapur, Hindistan

Bebek fırlatma ritüeli Hindistan da bin yıldır süregelen bir gelenek. İnanışları gereği, bebeklerini yükseğe fırlatan Hindistanlılar böylelikle bebeklerinin daha güçlü ve sağlıklı olacaklarına inanıyorlar.

5. Onbashira –  Japonya

İnsanlarda ciddi yaralanmalara yol açan bu gelenek de ise Tokyo da ki erkekler ormandaki ağaçları kesip kendilerini ağaçlara bağlayıp daha sonra uçurumdan aşağıya yuvarlanıyorlar.

6. Kadınların Sünnet Olması

7. Cooper’s Tepesi’nden Peynirle Yuvarlanmak – Gloucester, İngiltere

Bu gelenek türünde de insanlar fazlasıyla yaralanıyorlar. En garip gelenekler arasındadır. Bir tepeden bekleyen insanlar aşağıya doğru atılan peynirlerin ardından uçarak, yuvarlanarak koşuyorlar.

8. Boğalarla Koşmak

9. İneğe Çiğnetme – Hindistan

Hindistan’da kutsal olarak kabul edilen inek güzel bir şekilde süsleniyor. Daha sonra bebeklerini ineklere çiğnetip, bunun bereket getireceğine inanıyorlar.

10. Baştan Çıkarmanın Cezası

Gine’de evli kadını baştan çıkaran adamın el ve ayak parmaklarından biri kesiliyor. Kesilen parça ilişkiye giren kadına yediriliyor.

Kaynak: neoldu.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz