En Ünlü Diktatör Adolf Hitler Hakkında 25 Bilgi

0
1839

Hitler Alman değil Avusturyalıdır. 20 Nisan 1889 tarihinde Avusturya’da dünyaya gelmiştir.

-Hitler’in hayatında 7 kadın olmuştur ve bu kadınların ikisi intihara teşebbüs etmiştir. Hitler aşk hayatında da psikopat ruhlu bir insan olduğu buradan anlaşılabilir.

-19 yaşında iken annesini göğüs kanserinden kaybetmiştir. Hitler Kavgam isimli kitabında; ”Babama saygı ile bağlanmıştım, annemi ise sevmiştim.” der.

– Birinci Dünya Savaşı’nda yaralanmış ve bir testisi alınmıştı. Tarihçiler bu sebepten dolayı bir kompleks yaşadığını ileri sürmüşlerdir.

– Hitler araba sürmeyi bilmiyordu, hiçbir zaman da öğrenmedi. Bazıları bu konuda başarısız olduğunu bazıları ise meraklı olmadığını söylüyor. Fakat Volkswagen Beetle aracının tasarımını Hitler yapmıştır, bu yüzden meraklı olduğu daha yakın bir ihtimaldir.

– Onu antisemitizm (Yahudi düşmanlığı) yapan şey okuduğu kitaplar oldu. Hitler ilk başlarda Yahudi karşıtı değildi fakat daha sonraları Yahudilerin birçok alanda birbirlerini kayırdıklarını düşününce nefret etmeye başladı.

-Hitler birçok kez Amerikalıların yerli soykırımında gösterdikleri çalışmaları desteklemiştir.

 -Hitler bir diktatör değil ressam olabilirdi. İki kez Viyana Güzel Sanatlar Akademisi’ne başvurmuş ve ikisinde de reddedilmiştir. Bir zamanlar oldukça fakirlik yaşayan ve evsizler yurdunda kalan Hitler resim yapıp satarak geçiniyordu. İki binden fazla resmi bulunmaktadır ve alttaki resim Hitler’in resimlerinden biridir.

– Hitler’in babası otoriter bir adamdı ve kendisi gibi memur olmasını istiyordu. Fakat Hitler’in hayali ressam olmaktı. Sert yapısı ve asabiliği babasından aldığı özelliklerdir.

 -Hitler’e tam 42 kez suikast girişiminde bulunulmuştur fakat bunların çoğunda aldığı ufak yaralar ile kurtulmayı başarmıştır.

– Hitler Yahudi düşmanı olmadığı zamanlarda henüz daha lise dönemlerinde iken Stefanie Rabatsch isimli Yahudi bir kıza aşık olmuştu. Platonik bir aşk yaşayan Hitler bu genç kıza hiçbir zaman açılamamıştır.

 -1 Nisan 1924 tarihinde Birahane olayından dolayı hükumeti düşürme gerekçesi ile beş yıl kadar hapse çarptırıldı. Ancak tehlike oluşturmadığı için 8 ay sonra serbest bırakılmış, Kavgam kitabını da bu dönem içinde yazmıştır.

 -Hitler Yahudileri tüm dünyadan sileceğine o kadar fazla inanmıştı ki, ”Nesli Tükenmiş Bir Irk” isminde bir müze açmayı ve burada Yahudi eşyaları sergilemeyi düşünüyordu.

-1940’ta Paris, Almanların kontrolüne geçtiğinde Fransızlar, Eyfel Kulesi‘nin asansör kablolarını kestiler. Hitler, Eyfel Kulesi’nin tepesine merdivenleri kullanarak çıkmak zorunda kalsın diye kasıtlı olarak yapılmıştı. Bu eylem işe yaramış ve Hitler, 1000 tane basamak çıkmamak için Eyfel Kulesi ziyaretinden vazgeçmiştir.

– Birinci Dünya Savaşı’nda İngiliz bir asker olan Henry Tandy bir Alman askerinin hayatını bağışladı, zira hayatını bağışladığı Alman asker Adolf Hitler’di.

 -Adolf Hitler’in yeğeni olan William Patrick Hitler 1939’da Amerika’ya göç etmiştir ve Amerikan ordusuna Hitler hakkında bilgiler sızdırmıştır. Hitler ise buna karşılık olarak William’ın İngiltere’deki evini bombalama emrini vermiştir.

 -Operaya müthiş bir derecede hayrandı. Hatta gençlik yıllarında fazla parası olmamasına rağmen opera için her zaman bir miktar para ayırdığını söylemiştir. En sevdiği opera bestecisi Alman Richard Wagner’di.

 -Adolf Hitler Alman ırkını yani ‘Ari’ ırkını iyileştirmek ve geliştirmek adına zihinsel ve bedensel engelli birçok vatandaşını infaz etmiştir.

 -Hitler’in babası Alois Hitler 1877 yılında soy isimlerini değiştirmiştir. Eğer ki soy isimlerini değiştirmeseydi, Hitler’in tam ismi Adolf Schicklgruber olacaktı.

– Adolf Hitler Auschwitz yani Ölüm kampını ve diğer toplama kamplarını hiçbir zaman ziyaret etmemiştir.

 -Adolf Hitler, 1938 yılında Time dergisi tarafından Yılın Adamı olarak gösterildi ve trajikomik bir biçimde 1939 yılında Nobel Barış Ödülü’ne aday gösterildi.

– Adolf Hitler kendisini ölümsüzlük hissine kaptırmıştı. Bunun nedeni tüm kardeşlerinin kendisinden önce öldüğü ve 1. Dünya Savaşı’nda içinden bir ses oturduğu yerden kalkıp başka bir yere geçmesini söylemesi üzerine, bulunduğu yere bomba düşerek tüm arkadaşlarının ölmesi ve o yer değiştirdiği için hayatta kalması olduğuydu.

– Adolf Hitler aynı zamanda çok ikna edici bir karaktere sahipti. Yaptığı konuşmalarda tüm insanları etkilemeyi başarıyordu. Bu konuşmalarını ve hareketlerini ise önceden ayna karşısında çalışıyordu.

 -Hitler dünya tarihinde halkı için sigaraya karşı kampanya başlatan ilk liderdir. 

-Adolf Hitler savaşı kaybettiğini anladığında intihar etmek istemiş ve siyanür içtikten sonra şakağına ateş ederek intihar etmiştir. Daha sonra verdiği emir ile kendisinin yakılmasını istemiştir. İntihar etmeden önce yanındaki generallere “Cesedimi Rusların eline asla vermemelisiniz, beni Moskova’da heykel yaparlar.” demiştir.
Bilinen ölüm şekli bu olsa da birçok kişi Adolf Hitler’in ölmediğine ve ülkeden kaçtığına inanmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz