En İyi 5 Tarih Dizisi

0
800

En İyi 5 Tarih Dizisi! Bu listemizde sizler için en çok sevilen 5 tarihi diziyi sıraladık, içlerinde izlemedikleriniz varsa kaçırmayın!

.

En İyi 5 Tarih Dizisi

5. John Adams İMDB:8.5

En İyi 5 Tarih Dizisi 5. sıra Tarih türünde akıllara kazınan yapım, John Adams’ın sıra dışı ve zorluklarla dolu hayatını konu edinmiştir. Sadece bir sezon süren bu dizi, John Adams’ın idealist bir avukatlıktan Amerikan başkanlığına yükselişini anlatmıştır.

4.Vikingler-Vikings İMDB:8.6

2013 yılında gösterime giren Vikings dizisi, IMDb de 8,6’lık puanıyla en iyi tarihi diziler listesinde yer almıştır. 8.yy İskandinav dünyasında gecen hikaye, Vikinglerin efsane savaşçılarından Ragnar Lothbrok’un hayatını konu edinmiştir. Ragnar Lothbrok’un çiftçilikten krallığa uzanan bu zorlu yolda geçirdiği birçok savaşı ve taht mücadelesini anlatıyor.

3.Roma-Rome İMDB:8.7

Dizi Sadece iki sezonluk senaryosuyla bile birçok izleyiciyi ekran başına kilitlemeyi başarmıştır. İlk sezonunda roma imparatorluğunun savaşlarını ve iç mücadelelerini konu edinen dizi, ikinci sezonunda ise İmparator Julius Caesar’ın oğlu Oktavius ve Marcus Antonius arasında geçen güç mücadelesini anlatmaktadır. Roma tarihi hakkında bilgiler veren bu dizi mutlaka izlenmesi gereken tarihi tv dizilerinden

2.Peaky Blinders İMDB :8.8

Netflix üzerinden izleyebileceğiniz Peaky Blinders, muhteşem izleyici kitlesiyle dizi piyasasını alt üst etmeyi başarmış harika bir yapımdır. Hikaye 1920’li yıllarda geçmekte olup o dönem İngiltere’nin en etkin gangster çetesi Peaky Blinders’ın mücadelesini anlatmaktadır. İllegal at yarışı bahsi oynatarak para kazanan çete, durdurulamaz yükselişiyle diğer çetelerin ve güvenlik güçlerinin başına bela olmaktadır.

1.Kardeşler Takımı-Band Of Brothers İMDB: 9.5

Band of Brothers’ın konusu, 2.dünya savaşında ABD kuvvetlerine bağlı Easy bölüğünün askerlik hayatları boyunca yaşadıkları, savaşın zorlukları ve ölüm kalım mücadelesidir. İzleyicilerini 2.Dünya Savaşının tam ortasına alıp götüren efsanevi dizidir.

Bonus1 : Türkiyede çoğu insanın izlediği ilk dizilerden olan Spartacus İMDB:8.5

Bonus2 : En iyi Türk tarihi dizisi Diriliş: Ertugrul İMDB:7.6

Kaynak: 1

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz