Düzenli Tükettiğinizde Cinsel Gücünüzü Arttıracak Besinler

0
1313

Tükettiğimiz yiyeceklerin sağlığımızı için büyük önme arz ettiğinin acaba ne kadar biliyoruz ya da ne kadar önemsiyoruz? Şimdi sizlere düzenli tükettiğinizde libidonuzu yükseelticek olan 4 besin madesi sıralayacağız.

1. Yumurta

B5 ve B6 vitaminleri yönünden zengin olan yumurta, vücuttaki hormon seviyelerini dengelemeye yardımcıdır. Bu vitaminler cinsel yönden sağlıklı bir birey olmanız için fayda sağlayan vitaminlerdir.

2. Karpuz

Karpuz; likopen, beta karoten ve sitrülinin bileşenlerini içerir ve bu sayede kalp sağlığını korur, seks hayatını canlandırabilir.

Günde 200 mg C vitamini alan erkeklerin sperm sayısının arttığını ve performansının yükseldiğini ortaya koyan araştırmalar var. Ancak bunun için her gün C vitamini içeren meyve yemek önemli bir etken.

3. Şekersiz Çay

Çayda kateşin bulunuyor. Kateşin, cinsel güç ve beyin gücü için vücudun her zerresine kan akışının sağlanmasını sağlıyor. Ayrıca odaklanmayı d arttırıyor. Şekersiz çay diyoruz çünkü şeker vücudun endorfin sağlama yeteceğinin önemli ölçüde etkiliyor.

4. Yağlı Balık

Balıkta bulunan omega-3 yağ asitlerinin, beyinde uyarılmayı tetikleyen dopamin seviyesini yükseltmeye yaradığını söyleyen ciddi araştırmalar var. Balık, nitrik okside dönüştürülen amino asit L-arginin içerir. Nitrik oksit ise, ereksiyon için son derece önemli bir bileşendir. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz