Duyunca Şaşkınlık Geçireceğiniz İçinde Skandallar Barındıran 8 Ünlü İsim ve Ensest İlişkileri

0
1005

Ünlü sunucu Murat Başoğlu’nun öz yeğeni ile aşk yaşadığı görüntüler medyaya yansıdıktan sonra gündeme oturan ensest ilişki vakası konuşulmaya devam ediyor. Bunun yanı sıra ensest ilişkileri ile gündeme gelen sadece Murat Başoğlu değil. Tarihten daha önce birçok ünlü isim ensest vakaları ile gündeme gelmiş ve bir süre çok konuşulmuşlardı.

1. Woody Allen ve Soon-Yi

Sinemadaki başarısının yanı sıra skandallarıyla da dikkat çeken Woody Allen, karısı Mia Farrow ile ayrıldıktan sonra evlat edindikleri ve kendisinden 35 yaş küçük olan Soon-Yi ile evlenmiş, bu olay uzun süre gündemde yer bulmuştu.

2. John ve Mackenzie Phillips

Efsanevi Amerikan folk-rock grubu The Mamas & the Papas, özellikle 1960’ların en büyük ikonlarından birisiydi. “California Dreamin’” ve “Monday Monday” şarkıları listeleri adeta alt üst etmişti. Grubun solistlerinden John Phillips dönemin en dikkat çeken ismiydi. Philipp karısı öldükten yaklaşık 10 yıl sonra kızı Mackenzie Philips ile birlike oldu. Bunun en büyük bahanesi olarak da uyuşturucu ve alkol gösteriliyordu.

3. Albert Einstein ve Elsa Lowenthal

Yahudi asıllı Alman teorik fizikçi ve bilim insanı Albert Einstein’i duymayan pek yoktur. Dehası ve zekası ile birçok insana ilham veren ve yaptığı çalışmalarla büyük başarılar kazanan fizikçinin de ensest ilişkisi bulunuyor. Mileva Maric ile evliyken kuzenine aşık olan Einstein, birinci derece kuzeni olan Elsa Lowenthal ile evlenmiş.

4. Franklin D. Roosevelt ve Eleanor Roosevelt

Ne kadar ensest görürsünüz bilemeyiz fakat ABD tarihinin en uzun başkanlık yapan ismi olarak ünlenen 32. başkan Franklin D. Roosevelt, 5. dereceden akrabası Eleanor ile evlenmiş. Eh her ne kadar uzak bir ilişkileri olsa da çoğu kriter bakımından bu da bir ensest ilişki sayılıyor.

5. Charles Darwin ve Emma Wedgwood

Biraz şaşırabilirsiniz Charles Darwin birinci dereceden akrabası olan Emma Wedgwood ile evlenmiş ve 10 tane de çocuk sahibi olmuş. Evrim çalışmalarıyla bilimin adeta seyrini değiştiren Darwin’in doğan çocuklarının birçoğu genetik olarak hasta olunca mecburi araştırmalara başlamış. Darwin, akraba evliliğinin gen havuzumuza ve evrimsel olarak da ters düştüğünü başına gelen bu acı olaylar neticesinde çözebilmiş.

6. Barbara Daly Baekeland

Diğerlerinden farkı, söylenti olarak yaşanan bu talihsiz olay aslında ensest dışında zor kullanma ve cinayeti de barındırıyor. Barbara Daly Baekeland, bir zamanlar Vogue dergisinin kapağını süsleyen ünlü modellerden bir tanesiydi. Kocası ile savurgan hayatının yanı sıra kendisinin ruhsal sıkıntıları büyük bir problem olduğu için kocasından boşanmış. Ardından oğlunu alıp yalnız başına yaşamaya başlayan kadının ruhsal sıkıntıları devam etmiş. En sonunda büyüyen oğlunun arkadaşları ile birlikte olmaya başlayan kadının oğlunu kendisiyle seks yapmaya zorladığı söylentileri çıkmış. Bu talihsiz olay silsilesi Antonhy’nin annesini mutfak bıçağı ile öldürmesiyle son bulmuş.

7. Jerry Lee Lewis ve Myra Gale Brown

Yasallığı tartışılan ve tüm tanımıyla pedofiliye giren Amerikalı rock and roll ve country müzik şarkıcı-söz yazarı ve piyanist Lewis, 1. dereceden kuzeniyle evlenmiş. Aynı zamanda bu evlilik kendisi 22 yaşındayken kuzeni ise 13 yaşındayken gerçekleşmiş.

8. Hawaii Prensesi Nahienaena

1815’te doğan Nahienaena, daha sonra genç yaşlarında Hawaii prensesliği için atılımlarda bulunmuş ve ailesinin güçlü bağları sayesinde tahta oturmuş. Fakat daha sonra erkek kardeşi ile evlenen Nahienaena halkın büyük kısmını oluşturan hristiyanlar tarafından büyük tepki toplamış ve kiliseden özür dileyerek ailesinin rızasıyla başka bir adamla evlenmiş.

Kaynak: 1

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz