Dünyanın En Yaşlı Yapışık İkizleri Ronnie ve Donnie Galyon, 68 Yaşında Hayatını Kaybetti

0
765

Yapışık ikizler Donnie ve Ronnie Galyon, ABD’nin Ohio eyaletinde 28 Ekim 1951’de 11.5 kilo ağırlığında sağlıklı olarak dünyaya geldi. Doktorlar yapışık ikizleri güvenli bir şekilde ayırmanın bir yolunu bulmaya çalışırken, hayatlarının ilk iki yılını hastanede geçirdiler. Yapışık ikizler’in ameliyattan sağ çıkacağına dair bir garantinin olmadığı söylendiğinde, aile çocuklarının ameliyat olmalarına izin vermedi.

1. 68 Yıl Boyunca Yüz Yüze Yaşayan Yapışık İkizlerin Her Biri Ayrı Kalp Ve Midelerle Doğdu

Kendi kol ve bacakları ile hareket ederek yaşamlarını sürdürdü. Donnie ve Ronnie Galyon, 2014 yılında 63 yaşına geldiklerinde dünyanın en uzun yaşayan yapışık ikizleri olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi.

2. Ayrılsaydılar Birisi Ölecekti

Doğduklarında sağlıklı olmalarına rağmen iki yıl boyunca hastanede yatan ikizleri doktorlar bu süre boyunca ayırmaya çalıştı. Ancak uzmanlar en sonunda onların birlikte kalmalarının en iyi olacağına karar verdi. Doktorların, kardeşlerden birinin ayrılması durumunda diğerinin ölebileceğini söylemesi üzerine aileleri de ameliyattan vazgeçmiş.

3. Son 10 Yılı Yatakta Geçirdiler

68 yaşında ölen yapışık ikizler hayatlarının son on yılını çeşitli sağlık sorunlarından dolayı yatakta geçirdikleri belirtildi. Yapışık ikizler, doğduklarında annesi onları reddederek bırakıp gittiği, babaları ve üvey anneleri tarafından hayatta kalmaları sağlanan ikiz kardeşlerin, hastane faturalarını ödemek ve dokuz kardeşlerine destek olmak için üç yaşından itibaren 37 yıl boyunca sirk gösterilerinde çalıştıktan sonra 1991 yılında emekli oldukları ifade edildi.

4. Dünya rekoru Chang Ve Eng Bunker Adlı İkiz Kardeşlerindi

1811’de Tayland’da doğan Chang ve Eng Bunker, en uzun yaşayan yapışık ikizler olarak dünyada rekor kırmışlardı. Daha sonra da ABD’nin Kuzey Carolina eyaletine yerleşerek kız kardeşler ile evlenen ve 62 yaşında ölen yapışık ikizler ölmeden önce 21 çocuk babası olmuşlardı.

5.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz