Dünyanın en tehlikeli 9 havalimanı

0
2250

1.Gustaf 3 havalimanı

Bir limanın kenarına yapılan bu havalimanında pilotlar doğruca denize gidiyorlarmış gibi hissediyorlar 650 metre uzunluğundaki pist işleri daha zor hale getiriyor.Uçaklar 20 yolcudan fazlasını tehlikeden dolayı taşımıyorlar.

2.Courchhevel Altıport

537 metrelik pisti ile 3000 metre yükseklikte kurulan bu havalimanında herhangi bir iniş prosedürü bulunmuyor.Dağların arasında kurulan bu havalimanında yıl boyunca kar temizlemesi yapılıyor.Bu özelliklerinden dolayı en tehlikeli havalimanlarından biridir.

3.Princess Juliana İnternational Airport

Bu havalimanı yolcular için değil. Havalimanın yakınında bulunan plajda vakit geçiren insanlar için tehlikelidir. Görüntüsü havalimanın içine plaj yapılmış hissi uyandırmaktadır.Ortalama bir buçuk milyon yolcunun ziyaret ettiği otuz iki bin metre karelik bu havalimanı en tehlikeli havalimanlarından biri haline geliyor.

4.Cebelitarık Havalimanı

Bu havalimanına bakınca herşey normal gibi gözüküyor fakat yakından bakınca pistin ortasından bir kara yolu geçiyor.İngiltere kraliyet hava kuvvetleri Raf tarafındanda kullanılan hava limanı en tehlikeli hava limanlarından biri.

5.Narsarsuaq havalimanı

Dünyaca ünlü bir hava durumuna sahip havalimanıdır.Sürekli türbülanslar meydana geldiğinden dolayı en tehlikeli havalimanlarından biridir.Grönland da bulunan iki havalimanından biri olan bu havalimanına hava rüzgarlıyken inmek imkansıza yakındır.

6.Tenzing hillary havalimanı

Nepalde bir dağda uçurumun kenarına kurulan bu havalimanında hiç bir güvenlik önlemi yok bir tehlike durumunda yardımınıza kimse gelemez.

7.Toncontin havalimanı

Uçak indirmenin en zor olduğu havalimanlarından biri olan bu havalimanına inmek için uçağı 45 derecelik bir açıyla döndürmek gerekiyor. Bu sebebten dolayı dünyanın en tehlikeli havalimanlarındandır.

8.Matekane havalimanı

Güney Afrikada bulunan bu havalimanı uçuşlara resmi olarak kapalıdır. Sadece vakıflar ve doktorlar tarafından acil durumlarda kullanılmaktadır.Eğer pilot kalkışta ve inişte iyi hesaplama yapamazsa kesinlikle kaza meydana gelecektir dünyanın en kısa pistlerinden bir tanesine sahiptir.

9.Paro havalimanı

Bhutanda bulunan havalimanı bir akarsuyun kenarına kurulmuştur nehirden sadece bir buçuk metre yükseklikte olan bu havalimanı deniz seviyesinden ise bir buçuk mil yukarıdadır.Derin bir vadide kurulan bu havalimanı coğrafi olarak zor bir yere kurulmasının yanında en kısa pistlerden birine sahip olmasıyla iyice tehlikeli bir hale geliyor

……

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz