Dünyanın En iyi Kahveleri Hangi Ülkelere Ait.

0
658

Brezilya

7

üney Amerika’nın incisi Brezilya, sıcak iklimi, karnavalı, müzikleri ya da muhteşem plajlarının yanı sıra, yetiştirdiği kaliteli kahvelerle de turistlerin gözdesi.

Rio de Janeiro’dan tarihi Petropolis kentine geçerseniz, özellikle Rio das Flores vadisinde yer alan çeşitli kahve çiftliklerini ziyaret edebilirsiniz. Buradaki üretim tesisleri kolonyal mimaride inşa edildiğinden, yalnızca kahvenin nasıl yetiştirildiğini öğrenmekle kalmayacak, aynı zamanda eski Portekiz dönemini yansıtan çiftliklerde, tarihi bir atmosferde unutulmaz bir gün geçireceksiniz.

Guatemala

Orta Amerika’nın Maya uygarlığına ait en zengin ören yerlerini ve piramitlerini gezdikten sonra volkanların arasında kalan Antigua şehrini ziyaret ederseniz, çok sayıda kahve çiftliğinin de merkezine gitmiş olacaksınız.

Şehirden arabayla 15-20 dakika uzaklıktaki kahve çiftliklerinde kahve üretimiyle ilgili her türlü bilgiyi alabilir, örneğin La Azotea çiftliğindeki kahve müzesini rehber eşliğinde gezebilirsiniz.

Kolombiya

Kolombiya, Brezilya ve Vietnam’ın ardından dünyanın en büyük üçüncü kahve üreticisi. Bu nedenle kahve turizmi oldukça gelişmiş ve kahve yetiştiricileri ülkenin dört bir yanına yayılmış.

Birçok farklı bölgede kahve turlarına, tadımlara hatta kahve festivallerine katılmak mümkün. Özellikle barista olma hedefiniz varsa, Kolombiya profesyonel hayatınızı geliştirmek için biçilmiş kaftan.

Etiyopya

Kahvenin doğduğu yere yaklaşmak, bu kültürün izlerini takip etmek isteyenler için doğru adres Etiyopya. Sonuçta kahve, Sahra altı Afrika’sından çıkıp önce Orta Doğu’ya oradan da Avrupa ve dünyaya bu bölgeden yayıldı.

Kenya

7

Kenya çoğunlukla yaban hayatı keşfetmek isteyenler tarafından tercih edilse de, ülkenin ziyaretçilerine sunduğu yegâne şey safariler değil. Başkent Nairobi’den çok da uzakta olmayan Kiambu bölgesinde en kaliteli Kenya kahvelerinin tadına varmak mümkün.

Kenya’da kahve üreticileri ile bir araya gelerek hasat zamanı onların arasına katılmanın yanı sıra Nairobi’nin biraz dışında yer alan Ruiru’daki Kahve Araştırma Enstitüsü’nü de ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz