Dünyanın En İlginç Rahatsızlıklara Sahip İnsanları!

0
14765

Milyonlarca insan içerisinde az sayıda da olsa şaşırtıcı durumlar meydana gelebiliyor. Mesela kan ağlayan kadın, her yediğini alkole çeviren genç kız veya ağaç adam olarak tanınan insanlar tarih boyunca ilgi uyandırdı. İşte dünyanın en nadir ve merak uyandıran 5 insanı.

1. Milyonda bir rastlanılan görüntüsü ile tanınan Fil Adam

Milyonda bir rastlanılan görüntüsü ile tanınan Fil Adam’ın asıl ismi Joseph Merrick. Daha çok Fil Adam olarak anılan Merrick, farklı dış görünümü nedeniyle yöneticisi tarafından tüm Avrupa’da gezdirildi, sonrasında ise soyularak terk edildi. Yaşamını Royal London Hastanesi’nde geçiren Joseph, 27 yaşında hayatını kaybetti. Kalın derisi, uzun kemikleri ve iskeletindeki deformasyonla Proteus sendromuna işaret eden Joseph’in iskeleti, günümüzde Royal London Hastanesi’nde sergileniyor.

2. Yediği her karbonhidrat ve şekerli besini alkole çeviren Alyssa Kelsch

Yediği her karbonhidrat ve şekerli besini alkole çeviren Alyssa Kelsch, dünya üzerindeki nadir insanlardan biri. Sindirdiği yiyecekleri alkole çeviren genç kızda bu durum sebebiyle konuşurken geveleme, gözlerin parlaması ve kahkaha atma durumları görülüyor.

3. “Yabancı aksan sendromu” yaşayan kadın

Aussie Kate Baggs’i nadir insan yapan özelliği ise şiddetli bir migren ağrısı yaşadıktan sonra aksanının değişmesi oldu. “Yabancı aksan sendromu” yaşayan kadın, hayatının hiçbir döneminde İrlanda’da bulunmamasına rağmen, İrlanda aksanıyla konuşuyor.

4. Göz yaşları kan olan kadın

Şili’de yaşayan Yatiza Oliva, 2013’te kan ağladığını fark ederek doktora gitti. Herkesi şaşkına çeviren bu durumunsa tıpta herhangi bir karşılığı bulunamadı. Yaşanan ilginç durumun tümör gibi ciddi sonuçlar doğurabilecek rahatsızlıklar meydana getirebileceği düşünülüyor.

5. Ağaç adam sendromu

Görülen en nadir örneklerden biri de Bangladeş’te ortaya çıktı. Ellerindeki siğillerden şikayet eden bir adam, hastaneye başvurdu. Doktorlar ağrı yaratan siğil büyümelerini durdurdu. Ancak sonradan tekrar ortaya çıkan rahatsızlık sebebiyle talihsiz adamın cildindeki deformeler ona Ağaç Adam denilmesine neden oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz