Eğer Bu Ağacı Görürseniz Hemen Oradan Kaçın.. Dünyadaki En Tehlikeli 6 Ağaç

0
1671

Eğer Bu Ağacı Görürseniz Hemen Oradan Kaçın.. Dünyadaki En Tehlikeli 6 Ağaç! Hayatımızı sürdürmemiz için bize oksijen kaynağı olan ağaçlar, aynı zamanda kağıt yapımından ara gereç yapımına her alanda insanların ihtiyacı olduğu canlılardır. Fakat hayatımızı devam ettirmek ihtiyaç duyduğumuz ağaçların bazı türlerinin ölümcül olabileceğini biliyor muydunuz. Hazırsanız yanına yaklaştığınız da bile size zarar verebilen en tehlike 6 ağaç türü.

1. Yaygın Porsuk Ağacı

En Tehlikeli 6 Ağaç

 Sokrates’i öldüren bitki olarak bilinen Yaygın Porsuk ağacı, havuçgiller ailesine ait zehirli bir bitkidir. Yenildiğinde ve hatta çok az bir miktarda yutulduğunda hayatı sona erdirme potansiyeli bulunan bu ağaç, bu zehirli özelliğinin dışında okçuluk ürünleri ve ahşap yapımında da kullanılmaktadır.

Avrupa, Kuzey Afrika ve Batı Asya’da yaygın olan bu ağaç insanları zehirlemesinin dışında etrafında bulunan diğer ağaçlara da ciddi zararlar vermektedir. Bu ağacı zararlı olduğunda kesseniz dahil, kesilmiş olan ağacın dallarında ve yapraklarında bu zehir hiç bir zaman yok olmaz. Bunun için bu ağaçla karşılaştığınızda çok tedbirli olmalısınız.

2. Kum Havuzu Ağacı

En Tehlikeli 6 Ağaç

 Bir ağacın meyvesinden zehirlenmek bir bir ağaçtan görebileceğiniz en büyük zarar olarak görebilirsiniz. Fakat kum havuzu adı verilen bu ağaç size zehirlemenin de ötesinde bir zarar vermekte.  Bilim kurgu filmlerinden çıkmış gibi görünen bu ağaç tıpkı bir el bombası gibi patlamasıyla tüm insanlara korku vermekte.

Aynı zamanda dinamit ağacı olarak da bilinen 200 metrelik bu ağaç  üzerinde bulunan meyvelerini 25 km hızla fırlatmaktadır. Kabağa benzeyen bu meyveler ağaçlardan fırlaması sonucu çevredeki insanlara ve hayvanlara ciddi zararlar vermektedir. Bu el bombası meyvelerini daha tehlikeli yapan şey ise 25 km hızla fırlarken etrafa saçtığı kimyasal maddelerdir.

3. Kargabüken Ağacı

En Tehlikeli 6 Ağaç

Dünya’daki en ürpertici ağaçlardan bir tanesi olan Kargabüken ağacı eski zamanlardan itibaren ölüm iksiri olarak  kullanılmaktadır. Güney Amerika kıtasında çok sık görülen bu katil ağacın ilk etkisi ise  bu ağaca çıkan böceklerin ve kuşların bilinmeyen bir nedenle ölmesi sonucu keşfedilmiş.

Bu özelliği keşfedilen bu ağaç, böcek ilaçlama sektörünün gelişmediği yıllada böcek ilaçlama için kullanılmıştır. Ancak böcek ilaçlamasında kullanılan bu ağaç, dikkatsizce kullanıldığı zamanlar böceklerle birlikte insanları da zehirlemiştir. Tohumlarının yutulması halinde acılı bir ölüme neden olan bu ağacın ilk zehirlenme belirtileri ise göz ağrısı, baş dönmesi ve kas kramplarıdır.

4. İntihar Ağacı

En Tehlikeli 6 Ağaç

İsminden de anlaşılacağı üzere intihar ağaçları çok ölümcül olabilecek ağaçlardan sadece bir tanesidir. Dış görünüşü oldukça masumane olan bu ağacın çiçeklerinin içinde bulunan zehirli kimyasallar ile bir insanı saniyeler içinde öldürme kapasitesindedir. Hatta bazı filmlerde bu çiçeğin bir cinayet silahı olarak kullanıldığı da görülmüştür.

Özellikle Hindistan bölgesinde mülklerini korumak isteyen zengin insanlar evlerinin çevresine tıpkı bir çit gibi bu ağacı dikmektedirler.  Toksik olmasına rağmen kokusunun ve tadının hiç bir ayırt edici özellik göstermemesi bu ağacı diğerlerinden daha tehlikeli bir pozisyona sokmaktadır.

5. Manchineel Ağacı

En Tehlikeli 6 Ağaç

 Ağacı, elma ağacını andıran bu ağacın meyvesi de tıpkı bir elma gibi masum görünmektedir. Meyvesi elmayı andıran bu ağaç o kadar zehirlidir ki sadece bu meyveden yemek değil, bu ağacın altından geçmek bir size çok büyük zararlar verebilir. Isırıldığı zaman kolayca öldürülebilen bu ağacın meyvesi, yağmur yağdığında üzerindeki zehirleri yağmurla beraber akıtmaya başlar. Bunun için yağmurlu havalarda bu ağacın altından geçerseniz, ciddi ölümcül yanıklara maruz kalabilirsiniz.

İspanyolca’da ölümcül küçük elma olarak adlandırılan bu ağaçlar genellikle Orta ve Güney Amerika’da bulunmaktadırlar. Bu ağacı en tehlikeli yapan şey ise bilim adamları tarafından hala tam olarak çözülemeyen toksik kimyasallarıdır. Toksik içinde bulunan phorbol maddesi vücuda temas halinde hızlıca cilde yanıklar oluşturmaktadır. Yenildiği zaman ise ağızda yanma yaşatan ve boğazda şişlik yaratarak insanları öldürebilen bu ağaç aynı zamanda geçici körlüğe de neden olmaktadır.

6. Bumya Çamı

En Tehlikeli 6 Ağaç

Yılbaşlarında birer süs olarak kullanılan masum çam ağaçlarının öldürücü etkisi olduğunu biliyor muydunuz. Bumya çamı olarak bilinen bu çam ağacı, üzerinde bulunan devasa kozalaklar ile öldürme potansiyeli yüksek bir ağaç olarak literatürde yerini almıştır. Diğer ağaçlardan daha yükseğe kadar uzanan bu ağacın üzerinde bulunan kozalakların insanların üzerine düşmesi ile yılda bir çok insan hastaneye kaldırılmaktadır. Bu ağaçların kozalaklarının yere düşmesi ise tahmin edebileceğiniz gibi rüzgar değildir. Bu ağaç üzemek için kozalaklarını dışarıya doğru fırlatmaktadır.

Kaynak: 1

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz