Dünyada Ziyaret Edilmesi Yasak Olan 10 Mekan

0
4462

1.POVEGLİA ADASI/İTALYA

1.1

İtalyanın kuzeyinde venedik yakınlarında bulunan bu adaya ölüm adası deniyor. sebebi ise veba salgını sırasında karantina için kullanılması ve 160 bin kişinin burda ölmesidir.Adada bu insanlara ait toplu mezarlar bulunmaktadır. Ada daha sonra akıl hastahanesine çevrilmiş ve burda insanlara gizli deneyler yapılmıştır.Sonradan burası ile ilgili hayalet efsaneleri yayılmıştır. Zindan adası filmi bu adanın hikayesinden esinlenmiştir.

2.YILAN ADASI / BREZİLYA

Brezilyanın sao paolo şehri yakınlarında bulunan bu adada metre kareye bir tane olmak üzere toplam bir milyondan fazla yılan bulunmaktadır.Sadece bu adaya özgü olan bu altın renkli çukur engereğinde bir insanın etini eritebilecek kadar zehir vardır adayagiden bir insanın bir gün bile yaşaması mucize sayılabilir.Adadan haberi olmayan göçmen kuşlar adaya inmekte ve indikten kısa bir süre sonra ölmektedir.son yıllarda ada bilim adamları tarafından incelenmektedir.

3.KUZEY SENTİNEL ADASI/HİNDİSTAN

Kuzey Sentinel Adası, Bengal Körfezi’ndeki Andaman Adaları’ndan biri olan ve Hindistan devletinin Andaman ve Nikobar adaları yönetim biriminde yer alan adadır.

Bu adada dış dünyadan izole olarak yaşayan son kabile bulunmaktadır.Ada sakinleri adaya gelen yabancılara düşmanca yaklaşmış ve öldürmüştür. Adada yaşayanların yamyamlık yaptıkları biliniyor. Adada yaşayanlar adaya gizlice gelen bir misyoneri iki balıkçıyı ve adaya tsunami felaketi sonrası helikopterle adaya gelen iki kişiyi öldürüp yemiştir. Hindistan hükümeti adaya ziyareti yasaklamıştır.

4.BHANGARH HİSARI / HİNDİSTAN

Burası Hindistanın Rajastan eyaletine bulunuyor .Adaya güneş doğarken ve güneş battıktan sonra gelmek yasak.

Bir kara büyü ustası olan Singhia herkesin burada öleceğini ve ruhlarının sonsuza kadar orada hapsolacağını söyler. İlginç nokta ise bu bölgede ne zaman bir ev yapılsa çatısı çöktüğü için çatısız yapılıyor olmasıdır. Gece olduğunda burada bulunanların geri dönemediği söylentisi insanları korkutmuştur. Hindistan hukümetide resmi olarak buranın lannetli olduğunu açıklamıştır.

5.DOOMS DAYVAULT/NORVEÇ

Burası bütün dünyanın her köşesinden her türlü bitkinin tohumunun saklandığı bir tohum deposudur.Olası bir nükleer savaşta ve kıyamet tehlikesinde bitkilerin tohumlarının gelecek nesile aktarılması amacıyla kurulmuştur.Sadece özel günlerde özel misafirlere açılması üstündeki gizemi dahada arttırmıştır.

6.VATİKAN GİZLİ ARŞİVİ / VATİKAN

Vatikanın bütün eylemlerinin bulunduğu arşivdir. Arşivde 84 km boyunca uzanan raflar bulunduğu söylenmektedir. Arşivde çok sayıda gizli belge bulunduğu ve çeşitli tarihlerde papalara gönderilen mektuplar belgeler bulunmaktadır. Ziyarete kapalıdır.

7.COCA-COLA VAULT GEORGIA / ABD

Hepimizin severek içtiği kolanın formülünün bulunduğu yerdir. Kolanın formülü efsanevi bir sır olmaya devam etmekte ve abd de bulunan coca cola müzesinde bulunan kasadır. ziyarete kapalıdır.

8.QİN SH HUANG PİRAMİTİ /ÇİN

ilk Çin imparatorunun mezarı olan bu mozole daha imparator hayattayken yapımına başlanmış. 30 yıl yapılması için geçen zamandır. Bir piramit olan mozolede her biri farklı yüze sahip olan binlerce piyade ve süvari heykel bulunmaktadır . Mezarın kendisi açılmamıştır. Çin hükümeti bu piramitin ziyaretini yasaklamıştır.

9.HEARD ADASI / AVUSTRALYA

Madagaskar ve Antartika arasında bulunan bu ada ziyarete kapalıdır. Dünyanın en gizemli bir kaç yerinden biridir. Ayrıca adada iki aktif volkan bulunmakta ve sık sık patlamalar meydana gelmektedir.Avustralya hükümeti adaya giriş çıkışı yasaklamıştır.

10.İSE GRAND SHRİNE / JAPONYA

Bu şinto tapınağı toplam 124 adet tapınaktan oluşmaktadır ve seksen bine yakın küçük tapınak bulunmaktadır. her yirmi yılda bir yeni tapınak yapılmaktadır. burayı sadece imparatorluk ailesi ziyaret edebilmektedir. tapınaklara giden yolda herhangi bir güvenlik bulunmamasına rağmen kimse tarafından ziyaret edilmemektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz