Dünyada Ziyaret Edemeyeceğiniz En İlginç 9 Yer

0
1110

1.​Kuzey Sentinal Adası (ANDAMAN ADALARI)

Burada hapse atılmak yok! Hint Okyanusu’nda bulunan bu adada yaşayan yerliler gerçekten aralarına kimseyi almak istemiyorlar. Adaya yaklaştığınız takdirde yerlilerin oklarıyla karşılaşacağınız kesin. Adaya dışarıdan gelenlere inanılmaz derecede düşmanca davranıyorlar ve kendileri gibi olmayan insanlarla iletişim kurmak konusunda son derece isteksizler. Öyle ki; 2006 yılında kıyıya kadar gelen iki balıkçıya saldırıp öldürmüşler.

2. Bohemian Grove (CALIFORNIA)

Zamanında, buraya dünyanın en zengin, güçlü ve ünlü insanlarından bazıları göç ediyor ve bu bölgeyi kendi özel eğlence merkezleri olarak düzenliyorlar. Çılgın partilerin verildiği bu özel bölgeye girmek istediğiniz takdirde, istenmeyen misafir olarak adlandırılıyorsunuz. Sonucunda ise hapse atılıyorsunuz.

3.Lascaux Mağaraları (FRANSA)

Bu güzel prehistorik mağara ve içindeki duvar figürleri bir zamanlar halka açıkmış, fakat ne yazık ki insanlar bu duvar resimlerine zarar vermeye başlamışlar. 1963’te ise daha fazla zarar görmemeleri için resimleri kurtarmaya yönelik bir girişimle mağarayı kapatmışlar. O zamandan beri girişler istisnasız olarak herkese kapalı.

4.Chapel of the Tablet (Axum, ETİYOPYA)

Gizemli bir şekilde korunan şapel, bünyesinde ‘On Emiri’n yazılı olduğu tabletlerin olduğu ‘Ahit Sandığı’nı bulunduruyor. Bu nedenle buraya muhafızlar harici hiç kimse giremiyor.

Etiyopya’nın en önemli merkezlerin birinde bulunan bu manastırın içine çok uzun zamandır erişim yok

5.Ilha da Queimada Grande (BREZİLYA)

Güzel görünse de, burası bir hayli korkutucu bir sırra sahip. Ada, binlerce altın renkli engerek yılanına ev sahipliği yapıyor ve sırf bu nedenden dolayı ‘Yılan Adası’ olarak da adlandırılıyor. Yüzyıllardır bölgede insanlara karşı koyan çok kötü ve ölümcül bir yılan türü bu. Brezilya hükümeti, yalnızca bölgeyi araştırmak isteyen bilim adamlarına ziyaret izni veriyor. Bunun dışında giriş yasak. Hükümetin çabalarına rağmen, yasadışı avcılar hala bu yılanları karaborsada satmak için yakalamaya çalışıyorlar.

6.Niihau (HAWAİ ADALARI)

Bu tropik cenneti ziyaret edememeniz için çok basit bir neden var: burası özel mülk. Davet, yalnızca Robinson ailesi tarafından yapılabiliyor.

7.Poveglia (İTALYA)

Poveglia adası Venedik ve Lido arasında kalmış küçük bir yerleşim yeri. Uzun zaman önce, akıl hastanesi olarak da kullanılan bu yerde, hastalara işkence yapılıp üzerlerinde deneyler yapılıyormuş. İnsanlar şimdilerde bu yerin perili olduğuna inanıyor ve bu yüzden yerel hükümet buraya ziyareti yasaklamış. Bilim adamları ise, bu adanın toprağının yüzde 50’sinde insan iskeletinden izler olduğunu keşfetmiş. Ada, 17 dönümlük bir alana yayılmış. Yerliler ise, adayı ziyaret edenlerin hiçbir zaman hayatta kalmadığına inanıyor.

8.Surtsey (İZLANDA)

Bu küçük volkanik ada 1960’larda volkanik patlamalar sonucunda kurulmuş. Bilim adamları bu yeni adanın nasıl bir yaşam alanı haline geleceğini kestiremedikleri için, adaya giriş hala yasak.

9.Svalbard Küresel Tohum Mahzeni (NORVEÇ)

Bu ev şeklindeki mahzenlerin amacı, acil bir durumda kullanılabilecek tohumlar bulundurmak. (Acil durum olarak gördükleri şey ise, kıyamet günü).

Bir araştırmacı değilseniz, bu yerin yakınından bile geçemiyorsunuz.

Kaynak:sabah.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz