Dünya’da Yalnızca Çin’de Görebileceğiniz 14 İlginç Olay

0
13734

Çin’i ziyaret eden turistlerin en çok kullandığı cümle kalıbı sanırız “bunu yapamam ben!” olmalı. En çok sorulan sorunun ise “bu nedir?” olduğuna adımız gibi eminiz. Çünkü kadim Çin kültürünün gelenekleri, kuralları ve bazen de insanlarının alışkanlıkları dünyanın geri kalanına çok tuhaf gelebiliyor. Bu içerikte size, sizi dumura uğratması muhtemel Çin gerçeklerini göstermek istedik.

Olur da bir gün yolunuz Çin’e düşerse çığlık atmadan önce hazırlıklı olun. Çin’in nüfusu kadar bizi şaşırtan başka bir şey daha varsa onları garip alışkanlıkları, adet ve gelenekleridir. Bazen komik alışkanlıkları bazen yaratıcı fikirleri ile karşımıza çıkan Çin halkı gerçekten her daim bizi şaşırtmaya devam ediyor.

1. Sokak yemekleri ise biraz farklı… Çubuğa geçirilmiş akrep yemek ister miydiniz?

2. Hemen en başta söyleyelim de içimizde kalmasın Çin çok kalabalık, havuzlar falan zaten kalabalık da plajları da bu şekil.

3. Çin’de bir havuzun ağzına kadar acı biberlerle dolu olduğu bir yarışmaya katılabilirsiniz. Umarız ödül, bu acıya değerdir.

4. Çin’de saç tıraşı olmadan önce bi düşünün; balta, orak, keser Allah ne verdiyse girişebiliyorlar.

5. “Peki ben de berber dükkanına giderim?” diyorsanız orada da durum bu şekilde.

6. Çin’de zayıf olduklarını göstermek için boyun ile omuz arasındaki şu oyukta balık besleyen kadınlar var, evet bayağı bayağı balık.

7. Eğer rahatlamak istiyorsanız, masaja gitmenize gerek yok. Her yerde masör bulabilirsiniz.

8. Yaptıkları masaj biraz yoğun olduğu için vücutta kızarıklık ya da morarma yapabiliyor

9. Çin’de açık havada yapılan grup sporları çok yaygın, formlarını buna borçlular.

10. Kimse, yürürken ya da otobüs beklerken egzersiz yapan birini görünce şaşırmıyor…

11. Bilirsiniz Çin fake markalar üretme konusunda gerçekten başarılıdır

12. Çin’de insanlar genelde yanlarında içerisinde sıcak su bulunan termos taşıyorlar. Sıcak su içmek onları birçok hastalıktan koruyor.

13. Çin’de “Hafta sonu modu” diye bir şey var, İnsanlar Cuma mesai bitiminde pijamalarını giyiyor Pazartesi sabahına kadar bakkala, parka, yürüyüşe bile bu şekil gidiyorlar.

14. Çin’de yollar sürekli kalabalık olduğu için kendilerine göre kuralları var fakat dışarıdan gelen biri için bu kuralları anlamak oldukça zor…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz