Dünyaca Ünlü Yazar Paulo Coelho Kuran’dan Ayet Paylaşarak İzmir’e Bağış Yapacağını Duyurdu

0
385

Brezilyalı ünlü yazar Paulo Coelho, Kur’an’dan “Elbette zorluğun yanında bir kolaylık vardır” ayetini paylaşarak, İzmir depremi için Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay örgütleri aracılığıyla bağış yapacağını duyurdu.

1.

Türkiye’de ‘Simyacı’, ‘Veronika Ölmek İstiyor’ ve ‘Aldatmak’ gibi kitaplarıyla tanınan Brezilyalı roman yazarı Paulo Coelho, sosyal medya hesabından İzmir depremine ilişkin bir paylaşım yaparak, Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay örgütleri aracılığıyla bağış yapacağını açıkladı.

2.

Coelho, şu ifadeler yer verdi; “Tüm dayanışmam Türk arkadaşlarıma, pazartesi günü Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Hareketi aracılığıyla bağış yapacağım. Bağışın depremden etkilenen ülkeler (Türkiye ve Yunanistan) arasında nasıl dağıtılacağına RCRC karar verecektir.”

3.

Türk Kızılay, Coelho’nun destek açıklamasına yazarın Simyacı romanından bir alıntıyla yanıt verdi.

4.

Kızılay’ın ünlü yazarın paylaşımına yanıtı şöyle oldu: “Dünyaca Ünlü Yazar Paulo Coelho’nun Simyacı adlı eserinden alıntıyla: ‘Yüreğin neredeyse hazinen de oradadır’ Yüreğindeki iyilik ve merhameti, o engin iyilik hazinesini bizlerle paylaştığı için kendisine çok teşekkür ederiz.”

5.

Kaynak: 1

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz