Karadedeler, Ürkütücü Cin Çarpması Olayı

0
13747

Karadedeler, Ürkütücü Cin Çarpması Olayı! Kıbledere köyü hakkında bir çok söylenti bulunuyor. Konu hakkında filmler çekilmiş yazılar yazılmış bir köy.

1.

Karadedeler

Hikayenin geçtiği köy tam olarak muğla yatağan yol üzerinde bulunan Stratonikea antik kenti yanındadır.

2.

Karadedeler

1986 yılında Muğla’da Bilal Duran ve Remzi Karaduman Sare adında bir cinnia dan yardım alarak defineyi bulurlar ve defineyi bulduktan sonra Bilal Sare adlı cini gömmeye karar verir.

3.

Karadedeler

Sare gömüldükten sonra Sarenin mensup olduğu cin kabilesi Bilalin ilerde doğcak olan kızı Kübrayı lanetler.

Kübra 24 yaşına geldiğinde kına gecesinde cinlerin saldırısına uğrar ve içinde büyüyen çok güçlü lanetli varlığın tehditi altına girmiştir. Olaylar yaşandıktan sonra psikolojik sorunlar nedeniyle hastaneye kaldırılır.

Bunun haberini alan Dr. Ebru Karaduman (Remzi Karadumanın kızı) çocukluk arkadaşı kübraya yardım etmek için cinci Faruk Akat hocaya götürür hoca bir takım kayıtlar ve cin çıkarma seansları uygular ve Kübra kurtulur.

Bir süre sonra oyuna geldiğini anlayan Dr.Ebru için artık çok geçtir. Kübranın annesi ve ablası Dr. Ebru’yu diri diri gömer ve Faruk Akat hocayı kuyuya atar hoca bir şekilde köylüler tarafından kuyudan çıkartılır.

4.

Dr. Ebru Karaduman’ın akıbeti ise tam olarak bilinmiyor. Olaylardan sonra Faruk Akat hoca bilincini kaybetmiştir ve hiç birşey hatırlamamaktadır.

Kıbledere Köyü Nerede ? Stratonikea antik kentinin yakınlarında ki bir köy. Orda sadece bir köy var ama lakin köyümüzün ismi yok sit alanı oluşturulmuş ve köy tamamen terk edilmiş.

Aynı hikayedeki gibi evler bomboş çoğu evde eşyalar yerinde duruyor.

Bu olay gazetelerde yayınlanınca işin aslını öğrenmek için bir gazeteci köye gider. Gazetecei H.B. köylülerle röportaj yapar, herkes de varlıkları gördüğünü iddia eder. Ancak ne var ki 11 gün boyunca sıradışı bir şeye rastlanmaz. Gazeteci, kamerasını 14 yaşındaki bir çocuğa bırakıp köyden ayrılır. Paranormal bir şey olursa çocuk kayıt altına alacaktır.

Üç gün sonra H.B. jandarmalar tarafından göz altına alınır. Sebebine inanamaz. Köydeki üç ayrı evde yedi kişi parçalanarak öldürülmüştür, kamerayı verdiği çocuk da dahil. 3 Şubat 1989’da bir ormanda H.B.’nin giysileri ve not defteri bulunur, kendisinden bir daha haber alınamaz. H.B.’yi sorgulayan jandarma ise yıllar sonra bunalıma girerek intihar eder.

Kaynak: 1

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz