Canlı Canlı Gömmeden Böceklere Yedirmeye Tarihteki En Korkunç 13 İdam Şekli!

0
9193

İdam cezaları artık seyrekleşti. Devletler daha çok hapis cezalarıyla suçluları cezalandırmaya yöneldi. Fakat geçtiğimiz yüzyıllarda bir çok devlet suçluları idam cezasıyla hatta korkunç idam cezalarıyla infaz ediyordu. İşte tarihteki en korkunç idam cezaları.

1. Canlı Canlı Gömme

Amerika’daki hapishanelerde suçlular önce bir hücreye kapatılır, sonra canlı canlı gömülürmüş.

2. 1000 Kesik Metodu

Bu idam şekli en acımasızlarından bir tanesidir. Cellad kurbanın çok daha fazla acı çekmesi ve ölümünü uzatmak için çok fazla parçalara ayırarak kurbanı öldürür.

3. Boyun Tekeri

Kurbanın başına ve kolları arasına içi benzin doldurulmuş lastik geçirilip ateşe verilir. Suçlu 20 dakika içinde ölür.

4. Scaphism

Kurbana çok fazla acı çektiren bir diğer idam şeklide scaphismdir. Suçlunun çıplak vücuduna bal sürülerek güneş altına yatırılır ve böceklerin canlı canlı kurbanı yemesi beklenir.

5. Çarkı Felek

Ortaçağ da en çok görülen ve uygulanan idam şeklinden bir tanesidir. Kurbanın tahta ve çivili tekerleğe konulmasıyla yapılır.

6. Deri Yüzme

Suçlunun derisi bir bıçakla tamamen soyulur. Halka ibret olması için bir ağaca asılır.

7. Çekme ve Bölme

Acımasızca olan idam şekillerinden biridir. Suçlunun vücudunun 4 parçaya bölünmesiyle oluşan idam şeklidir. Ortaçağ İngiltere’sinde çokça uygulanmıştır.

8. Kaynatma

En çok acı veren idam şekillerinden bir tanesidir. Su ve asidin kaynatılmasından oluşan karışıma kurbanı atarak acı şekilde ölüme terk edilmesidir. Çarlık Rusya’sın da uygulanmaktadır.

9. Pirinç Boğa

Pirinçten yapılmış boğanın içine kurbanı yerleştirilip ateşe verilmesiyle oluşan idam şeklidir.

10. Ling Chi

1905’te yasaklanan bu idam şekli, suçlunun uzuvlarının bedeninden ayrılmasıyla en son da kalbine bir bıçak saplanmasıyla son bulur.

11. Bambu

Mahkum bambu ucuna bağlanır. Bambu ağacı büyüdükçe mahkumu delip içinden geçer.

12. İspanyol Eşeği

İspanya Engizisyon mahkemelerinde sıklıkla kullanılmıştır. Tarihteki en vahşi işkence yöntemlerinden biridir. Tepesi iyice sivriltilen tahta bir blokta kurban elleri arkadan bağlı bir şekilde eşeğe biner gibi sivri bloğa oturtuluyor. Ayaklarına da ağırlık bağlanıyordu. Genelde kurban ortadan ikiye ayrılana kadar ayaklarına ağırlıklar bağlanmaya devam ediyordu.

13. Kazığa Oturtma

En bilinen ve işkence yöntemlerinden olan kazığa oturtma, kazığa geçirmenin daha acı veren bir yoludur. Mahkum genellikle yağlanmış kazığın üstüne oturtularak can veriyordu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz