Burak Yılmaz’dan Koronavirüs Sözleri: Çin’de Köpek Yemeleri Çok Normal

2
734

Bir dönem Çin’in Beijing Guoan takımında forma giyen Beşiktaş’ın yıldız golcüsü Burak Yılmaz, koronavirüs pandemisiyle ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Çin’de oynadığı dönemde halk pazarına gittiğini ve satılan ürünlerin kendisini şoke ettiğini söyleyen golcü oyuncu, “Köpek, onların yediklerinin yanında iyi bir şey gibi kalıyor” dedi.

Çin’deki deplasman seyahatlerinin uzunluğuna dikkat çeken Burak Yılmaz, yemek kültürleri nedeniyle tüm dünyaya daha çok hastalıkların geleceğini belirtti.

“GÖRDÜKLERİMDEN SONRA ŞOK OLMUŞTUM”

Çin’e kendi ekibiyle gittiğini söyleyen tecrübeli golcü, “Çin’de abuk sabuk şeylerden ziyade çok enteresan şeyler yeniyor. Ben bir gün onların pazarına gitmiştim merak ettiğim için. Gördüklerimden sonra şok olmuştum. Ramazan Ayı’nda bunlarla ilgili çok konuşmak istemiyorum. Hastalıkların olması çok normal. Orada yaşamış birisi olarak, oradan daha çok hastalık geleceğini düşünüyorum. Köpek, onların yediklerinin yanında iyi bir şey gibi kalıyor. Ama onlar da böyle öğrenmiş, alışmış. Kültürleri bu. Ben gittiğimde aşçımız vardı, tercümanımız vardı, ekibimiz vardı. Oradaki en büyük zorluk deplasman maçlarıydı. En yakın deplasman uçakla 3 saat.Bir deplasmana gittik, 6 saat sürdü. Saat farkı çok zorladı beni. Milli takım dönüşlerinde jetlag oluyordum. Ama futbol anlamında kesinlikle, taraftar ve ekonomi olarak gelişmeye açıklar. Öğrenmek isteyen bir ülke. İç sahada her maçımızı 60 bin kişiye oynuyorduk. Deplasman maçlarımız da minimum 30 bin kişi önündeydi. Futbolu geliştirmek istiyorlar, saygı duyuyorum ama bir Türk’ün yaşayabileceği bir yer olarak görmüyorum. Ben 2 seneye yakın kalıp döndüm. Ama dönme şartlarım tamamen ailemle alakalıydı” ifadelerini kullandı.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz