Bu Kabilede Cinsel İlişki İçin Öyle Bir Şart Var Ki..

0
3083

38 yaşındaki Alman fotoğrafçı Mario Gerth, Afrika’da 7 sene boyunca yolculuk yaptı. Geçirdiği bu 7 sene içinde Kenya, Namibya ve Etiyopya’daki kabilelerle tanışma fırsatı buldu…

1.

Onların hayat tarzlarını incelemekle kalmadı, herkesin onlardan çok şey öğrenebileceği bu kabileleri fotoğrafladı da.

2.

Büyükbaş hayvanların dışkılarından yaptıkları kulübelerde yaşayan kabile halkı, hayvan derisinden kendileri diktikleri kıyafetler içinde yaşamlarına devam ederken..

3.

Alman fotoğrafçı çektiği her karede onların ne kadar mutlu olduklarını fark etti. İşte Gerth’in objektifinden dünyanın geri kalanına çok şey anlatacak Afrika kabileleri…  

4.

Oldukça zor koşullarda yaşayan bu kabileler yaşadıkları yere renk ve mutluluk getiriyorlar’ demiş Gerth yaptığı açıklamada.  Bu fotoğrafında Etiyopya’nın Muris kabilesinden bir kadını görüntülemiş.  

5.

Bu tabaklar, ergenliğe giren kız çocuklarının ağızlarındaki alt iki dişin çekilip, oraya açılan deliğe ince plakaların takılması ile yerleştiriliyor.  

6.

Bir güzellik işareti olarak dudaklarına büyük tabaklar takan kabile kadınları, tebeşir ve toprak gibi malzemeler kullanarak vücutlarına çeşitli şekiller de çiziyorlar.

7.

Fotoğrafçı Gerth’in bu kabilelere gidişi, daha önce kabileleri ziyaret etmiş ve onlar tarafından arkadaş olarak bilinen bir kişinin aracılığıyla olmuş.

8.

‘Onların fotoğraflarını çekebildiğim için kendimi ayrıcalıklı hissediyorum’ diyen Gerth, kabile üyelerinin misafirlere karşı temkinli olduğunu ancak düşman olmadığınızı anladıkları zaman açık ve..

9.

misafirperver bir hale büründüklerini de açıklamalarına eklemiş.

10.

Arbore kabilesi üyesi bu çocuk yüzündeki dikkat çeken makyajla olduğu kadar renkli kolyesi ile de dikkat çekiyor.

11.

Şarkının ve pozitif enerjinin kötülüklerle savaşmada etkili olduğunu düşünen Arbore kabilesi, bu ayinlerden sonra kabilelerinin refah bulacağına da inanıyorlar.

12.

Şarkının ve pozitif enerjinin kötülüklerle savaşmada etkili olduğunu düşünen Arbore kabilesi, bu ayinlerden sonra kabilelerinin refah bulacağına da inanıyorlar.    

13.

Arbore kabilesinde erkek çocuklar başlarını güneşten koruyabilmek için bu tür kabuğa benzer şapkalar takıyorlar. 

14.

Arbore kabilesinde kadınlar başlarını siyah örtülerle kapatıyor ancak kullandıkları çok renkli ve gösterişli kolyelerle biliniyorlar.

15.

Etiyopya’nın Hamar kabilesine mensup bir kadın üstündeki hayvan postundan yapılmış kıyafetiyle.

16.

Hamar kabilesindeki ilişki gelenekleri de kendilerine özgü. Bir erkek evlenmek istediğinde kadın, kan borcu oluşturmak için yaralanıyor.

17.

Akan kan, ileride kadın zor bir durumda kalırsa onu koruması gerektiğini hatırlatıyor erkeğe.

18.

Kabilelerdeki çarpıcı gelenekler bununla da sınırlı değil.

19.

Hamar kabilesine mensup erkekler evlenmek istediklerinde 15 ölü ineğin üstünde kaymadan yürümek zorunda örneğin.

20.

Başarısız olursa yalnızca evlenme şansı bitmiyor, üstüne üstlük izleyici kadınlar oradayken erkekler tarafından dövülüyor da.  

21.

Nambiya’daki Hima kabilesinden savaşçılar.

22.

Hima kabilesinde kadınların kıyafetleri yaşlarına ve evli olup olmadıklarına göre değişlenlik gösteriyor.    

23.

Kenya’daki Samburu kabilesini de ziyaret eden Gerth, bu kabilenin yarı göçmen olduğunu, yalnızca büyükbaş değil, küçükbaş hayvanlar yetiştirdiğini de ekliyor sözlerine.

En yaşlının sözünün en geçerli olduğu kabilede erkeklerin genellikle 30 yaşına kadar evlenmediğini de söylüyor. 

Kaynak: 1

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz