Bu Hapishanede Dönecek Yer Bile Yok Dünyanın Kötü Hapishanesi

0
5569

Filipinler’deki Quezon City Hapishanesi’nde adım atacak yer kalmadı Uyuyacak yeri zor bulan mahkumlar, havasızlıktan kurdeşen döküyor.

1. 3 bin 800 mahkumun kaldığı cezaevindeki içler acısı tablo

Filipinler Cumhurbaşkanı Duterte’nin talimatıyla kapasitesi 5 kat arttırılan ‘suçla savaş’ hapishaneleri dolup taştı. 3 bin 800 mahkumun kaldığı cezaevindeki içler acısı tablo, objektiflere yansıdı.

2. Filipinler’in en kalabalık cezaevlerinden biri olan Quezon City Hapishanesi

Filipinler’in en kalabalık cezaevlerinden biri olan Quezon City Hapishanesi’ne giren AFP muhabirinin çektiği fotoğraflar tüyler ürpertti.

3. Yaklaşık 60 yıl önce 800 kişi için inşa edilen ancak şu an 3 bin 800 mahkum kalıyor

Yaklaşık 60 yıl önce 800 kişi için inşa edilen ancak şu an 3 bin 800 mahkumun kaldığı cezaevindeki içler acısı tablo, objektiflere yansıdı.

4. Bırakın uyuyacak yeri, hareket edecek alan dahi bulmak için büyük bir savaş veriyor.


Filipinler’in başkenti Manila’daki cezevindeki mahkumlar, bırakın uyuyacak yeri, hareket edecek alan dahi bulmak için büyük bir savaş veriyor.

5. 130 kişiyle aynı tuvaleti paylaşıyorlar


130 kişiyle aynı tuvaleti paylaştığını söyleyen Mario Dimaculangan adlı mahkum, “Birçoğu çıldırıyor. Sağlıklı düşünemiyorlar. Aşırı kalabalık. En ufak bir harekette birine ya da bir şeye çarpıyorsunuz” dedi.

6. Mahkumlar, havasızlık ve susuzluktan da kurdeşen döküyor

Yemeklerinden paslı çivi ve ölü hamamböcekleri çıkmasına alışık olan mahkumlar, havasızlık ve susuzluktan da kurdeşen döküyor.

7. Cumhurbaşkanı Rodrigo Duterte’nin suçla mücadele için verdiği talimatları, cezaevlerinin son dönemde daha da kalabalıklaşmasına sebep oldu

Filipinler’deki cezaevlerinin son dönemde daha da kalabalıklaşmasının bir nedeni de ülkenin yeni Cumhurbaşkanı Rodrigo Duterte’nin suçla mücadele için verdiği talimatların güvenlik güçlerince yerine getirilme çabası.

8. Bir ay içinde yüzlerce insan öldürüldü, binlercesi de gözaltına alındı.

Toplumdan uyuşturucuyu temizleme konusunu, öncelikli amacı olarak açıklayan Duterte’nin talimatlarının ardından gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında bir ay içinde yüzlerce insan öldürüldü, binlercesi de gözaltına alındı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz