Bu Dilenciler Aslında Çok Zengin! Gerçek Yüzleri Ortaya Çıkan 12 Dilenci

0
2494

Dilenciler tüm dünyada varlar. Bazen görünüşlerine bakarak dünyada yardıma muhtaç insanların varlığı yüzlerine çarpar ve destek olmak isterler. Bir çok insan da onlara küçük yardımlar yaparak iyilik yapma isteğini tatmin ederler. Günü iyi şeyler yapmış olarak tamamlamak isterler. Bazı Usta! dilenciler insanları çok iyi tanımış ve onların iyi niyetinden nasıl faydalanacığını, onları nasıl kolayca manipule ederek zengin olabileceğini fazlasıyla iyi öğrenmiştir. İşte bunların en ünlüleri

1. Sahte Bebek

İnsanların duygularını sömüren dilencilerin yaptığı akıl almaz taktikleri var. Pendik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri bölgede insanların duygularını suistimal eden dilencilere yönelik çalışma yaptı. Pendik Yenişehir Mahallesi’nde üstüne astığı ‘Açız’ yazısı ve bebekle dilenen bir kadını gören polisler hemen harekete geçti. Bu sırada bebeği kadının kucağından alan takımlar, karşılaştıkları manzara karşısında şaşkına döndü. Kadının kucağında bebek diye taşıdığı şeyin kumaştan yapılmış sahte bebek bulunduğunu kabul eden ekipler adeta şok oldu.

2. Fatma Muhammed Osman

15 Yıldır Beyrut’ta terk edilmiş bir aracı kendine mesken edinen fiziksel engelli 54 yaşındaki Fatma Muhammed Osman, ona yardım edenler tarafından ölü bulundu. Polisler, yıllardır aynı bölgede dilencilik meydana getiren yaşlı kadının kendisine ev edindiği araçta 5 milyon 700 bin buldu. Yaşlı dilencinin banka hesaplarında da 5,5 milyon dolar olduğu bilgisine ulaşıldı.

3. Yürüyemeyen Adam

Özellikle filmlere bile mevzu olan bu akıl almaz yöntemde pek çok sahte dilenci yürüyemediğini belli ederek insanların parasını almaya çalışır. Çin’de bir adam ayakları kesilmiş benzer biçimde gözüken dilenciye yaklaşıp dilencinin gerçekte ayakları bulunduğunu göstermek için dilencinin pantolonunu çıkardı. Dilenci birbirine bağlı ayakları ile kendisini kovuşturmak için toplanan kalabalıktan kaçmaya çalıştı. Dilenci Çin’de genel hatlarıyla ayakları kesilen insanların kullandığı bir tekerlekli kay kay üzerinde hareket ediyordu. Pantolonu aşağı indirilince giydiği bolca pantolon altında ayaklarını bir birine bağladığı ortaya çıktı. Gerçeğin ortaya çıkmasından sonrasında dilenci kendisine tepki gösteren kalabalıktan ayakları iç çamaşırları içinde sıkıştığı için kollarını kullanarak uzaklaşmaya çalıştı. Sahte dilenci  Görüntüleri internette viral haline geldi.

4. Simon Wright

Simon Wright adındaki bu adam ustalaşmış bir dilenci. Londra’nın sokakların günde 8 saat bu süre hafta sonları daha da uzuyor dilenen Simon eski, yırtık giysileri ve yanındaki köpekle sokaklarda kelimenin tam anlamıyla büyük bir servet kazanıyor. Her ay ortalama 50.000 dolar kazanan 37 yaşındaki Simon her gece evine bir zengin olarak dönüyor ve dilenciliğin keyfini çıkarıyor.

5. Sambhaji Calais

Bombay’da yaşayan ve ailesiyle birlikte dilencilik meydana getiren Sambhaji Calais de dünyanın en zengin dilencilerinden biri. Ailesiyle birlikte dilenen adamın günlük kazancı ise yaklaşık 1000 rupe ve ailenin banka hesabında ise toplamda 4000 rupe bulunmakta. Uzunca bir süredir dilenmeyen Sambhaji ve ailesi şu anda Bombay’da haiz oldukları lüks evlerden birinde kalmaktalarmış.

6. Irwin Corey

97 yaşındaki Irwin Corey ise New York’ta dilenerek geçimini sağlamaktadır. Uzun yıllar önce komedyen olarak çalışan ve Jackie Glissom, Woody Allen benzer biçimde başarı göstermiş aktörlerle çalışan Irwin bir süredir dilenmekte. Günlük kazancı 100-250 dolar içinde değişen yaşlı dilenci Manhattan’da pahalı bir evde yaşamaktadır. Aynı zamanda hasılatının büyük bir kısmını Küba’da çocuklar için yardım kuruluşuna gönderen erkek parasının bir kısmını da sokakta sattığı gazetelere yatırmış.

7. Gary Thompson

Gary ise hiçbir engeli olmadığı biçimde tekerlekli sandalyesiyle dilenmekte ve yıllık yaklaşık 100.000 dolar kazanmakta. Tekerlekli sandalyede Gary’nin biçare halini görenler ise ona para vererek aslen Gary’nin kendilerinden daha varlıklı bir hale gelmesini sağlıyorlar.

8. Gayrimenkul zengini Hülya Kök

Dulkadiroğlu ilçesi İsmetpaşa Mahallesi Trabzon Bulvarı üzerinde vatandaşlardan para toplayan yüzde 65 görme engelli Hülya Kök , polis ve zabıta ekiplerince rasat altına alındı. Dulkadiroğlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğünde meydana getirilen kontrollerde üzerinden bir miktar para çıkan kadının mal varlığı sorgusunda, Osmaniye’de 1 tane ev, Nurdağı ilçesinde 2 tane ev ile 2 tane üzerine kayıtlı iş makinesi çıktı. Polis ve zabıta ekiplerince dilenci kadın, 153 TL yönetimsel para cezası kesilmesinin ardından takım aracıyla memleketine gönderilmek suretiyle otogara bırakıldı.

9. Suriyeli dilenciler

İzmir’de özellikle sürücüleri bıktıran çocuk dilenciler, cam silenler ve mendil satıcılarıyla savaşım için mobil takımlar kuruldu. Suriyeli dilencilerin reel yüzü ortaya çıktı . Denetimlerde, yoldan geçenlere kendilerini acındırmak, duygu sömürüsü yapmak için için kucaklarına oyuncak bebek alarak kaldırımda dilenen bayanların üzerinden yüklü miktarda para çıktı. Son günlerde yapılan dilenci operasyonlarında ele geçirilen paranın 12 bin 500 lirayı bulmuş olduğu belirtildi.

10. Mehmet Cahit Öztalın

Bu seferki olay ise Bursa’da gerçekleşiyor. İl Müftülüğü’nün karşısındaki Şehreküstü Camii önünde dilencilik meydana getiren bir kişiden şüphelenenler polis ve zabıta ekiplerini aradı. Bölgeye giden polis, dilenen 56 yaşındaki Mehmet Cahit Öztalın’ı Şehreküstü Zabıta Noktası’na götürdü. Burada yapılan üst aramasında Öztalın´dan altı ayrı torba içinde bozuk paralar çıktı. Ceketinin ve pantolonunun iç bölümlerine hususi cepler diktiren Ahmet Cahit Öztalın´ın üstünde yapılan ayrıntılı aramada 30 bin lira nakit para ile bir bankaya ayrı beş ayrı hesap cüzdanı çıktı. İncelemede banka hesaplarında toplam 450 bin lira olduğu belirlendi.

11. Rus sevgilisi Olan Dilenci

Antalya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri yaklaşık 3 senedir Antalya Muratpaşa bölgesinde insanların dini duygularını suistimal ederek dilencilik yaparak para toplayan ir adamı yakaladı. Sahte dilencinin 2 ayrı banka hesabında toplam 1 Milyon TL ve  450 Bin TL değerinde araba ve motosiklet sahibi olduğu ortaya çıktı. Cep telefonunu inceleyen zabıta memurları dilencinin Rus uyruklu bir kadınla uzun süreden beri sevgili olduklarını ve lüks bir hayat yaşadıklarını tespit etti.

12. Poşetçi Dede

Konya’da sokaklarda yaşayan, vatandaşların verdiği para ve yemeklerle geçimini sağlayan halk içinde da ‘Poşetli Dede’ ve ‘Garip’ olarak tanınan Mehmet Keleş 75 yaşında yaşamını kaybetmişti. Yaşlı erkeğin üzerinden bir parça ekmek ve oldukça sayıda torba çıkmıştı. Olayın ardından polis ve savcılık tarafınca yaşlı erkeğin kimliğinin tespiti için araştırma başlatılmıştı. Yapılan araştırmalar sonucunda ‘Poşetli Dede’nin adının Mehmet Keleş ve Çorum nüfusuna kayıtlı olduğu belirlenmişti. Kimlik tespitinin arkasından 3 kız kardeşinin bulunmuş olduğu öğrenilen Mehmet Keleş’in sadece 85 yaşındaki ablası Zeynep Yar’ın hayatta kaldığı ve Çorum’da ikamet etmiş olduğu öğrenildi. Yaşlı adamın Konya’da iki farklı amme bankasında hesabında ortalama 1 milyon liranın üstünde parası olduğu anlatım edildi. Vatandaşların yardımıyla geçimini elde eden Mehmet Keleş’in zaman vakit toplamış olduğu paraları ekip giysi giyerek bankaya gidip kendi yatırdığı bazen de güvendiği bir esnafa paraları vererek hesabına yatırttığı öğrenildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz