Bu Aslan Kadını Annesi Gibi Sevdi, Nedenini Öğrenince Göz Yaşlarınızı Tutamayacaksınız

0
781

Köpek ve kedilerin insanlarla olan arkadaşlığına alışkınız. Peki ama bir aslanla bir kadın arkadaş olabilir mi? İhtimal dahi vermiyor olabilirsiniz. Ancak Kolombiya’da Jüpiter isimli aslanla Ana Julia Torres adındaki kadının arkadaşlığı ezber bozuyor. Hatta onların aralarındaki bağ anne-çocuk arasındaki ilişkiye çok benziyor. Gelin bu sıra dışı arkadaşlığa vakit kaybetmeden geçelim.

1.

Kolombiya’da Ana Julia Torres isimli öğretmenin, 17 yıl önce kurduğu Villa Lorena hayvan barınağının sakinlerinden aslan Jüpiter’le özel bir bağı var. Aslında bu dostluk 12 yıl öncesine dayanıyor. Yıllar önce öğretmen Ana Torres, Cali kentinde bir barınak kurmuş. Hayvanseverlerin yaptığı yardımlar ve Torres’in öğretmen maaşı ile işletilen barınak, Cali’nin fakir bölgelerinden olan güney kesimde bulunuyor. Villa Lorena adındaki barınakta, hayvan kaçakçılarından, uyuşturucu çetelerinden kurtarılan 600 kadar hayvan bakılıyor. 600 hayvandan biri olan Jupiter’in dışında barınakta horoz, flamingo, maymun, fil, puma gibi hayvanlar da bulunuyor.

2.

Bundan 12 yıl önce ise Torres, gezi sirkten Jupiter isimli aslanı kurtarmış. Yıllar önce bir sirkten kurtarılan Jupiter o tarihten bu yana, Torres’in kurduğu Villa Lorena’da kalıyor. Kötü koşullarda bulduğu Jupiter’i tedavi edip, barınağına aldıktan sonra, Torres Jupiter ile aralarında çok güzel bir dostluk geliştiğini belirtiyor. Jupiter ise kendisini yıllar önce sirkten ve zorlu koşullardan kurtaran Ana’ya bulduğu her fırsatta sevgisini gösteriyor. Hatta ona sarılarak öpücüklere boğuyor. O anlara ait fotoğrafları görenler ise gözlerine inanamıyor. Çünkü vahşi doğanın kralı olarak kabul gören ve yırtıcılığıyla ün salan aslanla bir insanın bu kadar yakın olması çok da mümkün görünmüyor.
Ancak bu dostluk bir dönem sıkıntıya girmiş. Çünkü yetkililer barınaktaki hayvanları Ana’nın elinden almak istemişler. Yetkililer hayvanların barınakta kötü şartlar altında yaşadıklarını ve hatta şiddete maruz kaldıklarını öne sürmüşler. Açılan dava sonucunda ise hayvanlar Ana’nın kurmuş olduğu barınaktan alınmış, başka bir barınağa götürülmüşler. Fakat burada da iki hayvan kafeslerde elektrik kaçağından hayatlarını kaybetmişler. Onlara daha iyi koşullar sağlama vaadiyle Villa Lorena’den alınan hayvanlardan iki pumanın bir kaza sonucu hayatını kaybetmesi elbette beraberinde birçok şüpheyi de getirmiş. Bu olayın ardından DAGMA adındaki barınağın müdürü değişmiş. Bir süre sonra ise hayvanlar geri Ana’nın barınağına gönderilmişler. Böylece Ana ile hayvanlar arasındaki dostluk kaldığı yerden devam etmiş.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz