Bir Ay Boyunca Rehin Tutulan Kız Hapsedildiği Yerden Oyun Konsolunu Kullanarak Kaçtı!

0
557

Tokyo’da Rehin tutulan kız oldukça yaratıcı bir çözüm bularak yardım istedi.

1.

Kuzey Tokyo’da henüz lise öğrencisi olan küçük bir kız internette tanıştığı 44 yaşındaki Goto Hiroyasu isimli şahıs tarafından kaçırıldı.

2.

4 Temmuzda Hiroyasu ile görüştükten sonra eve dönmeyen küçük kızın ailesi polise haber verdi. Kayıp kız hakkında soruşturma başlatıldı, ancak 1 ay boyunca küçük kız bulunamadı.

3.

Kaçırıldıktan bir ay sonra ise küçük kız internete bağlı bir video oyun konsolunu ele geçirmeyi başardı. Oyun konsoluyla internete girdi ve Saitama Polis Departmanının çevrimiçi acil yardım masasıyla iletişime geçti.

4.

Yetkililere Esir tutuluyorum ve kaçamıyorum” mesajı gönderen küçük kızı arama çalışmaları başladı. Mesajın ardından polis doğrudan Tokyo’nun güneyinde bulunan Yokohoma’da Goto’nun dairesine yöneldi.

5.

Goto’nun evi basıldı ve genç kız metal halatlarla demir bir boruya bağlı olarak bulundu. 44 yaşındaki Goto Hiroyasu kızı zorla tutmadığı konusunda polise ısrar etti. Küçük kız 5 Ağustos Çarşamba günü, uzun ve korkutucu geçen bir ayın ardından nihayet ailesinin yanına geri döndü. Küçük kızın Goto’yla geçirdiği bir ay boyunca nelere maruz kaldığı bildirilmedi, ancak sağlıklı ve güvende olduğu bilgisi paylaşıldı.

6.

Goto Hiroyasu’nun komşuları ise ifadelerinde Goto’nun son derece “ürkütücü” olduğunu, her zaman sessiz olduğu ve hiçbir arkadaşıyla veya ailesiyle görülmediğini söylediler. Bir başka komşu ise adamın evinden gelen hiçbir ses duymadıkların, ‘çığlık bile’ atılmadığını belirtti.

7.

Genç ve Goto’nun ilk olarak nasıl tanıştıkları ve neden ilk başta buluştukları hala belirsizliğini koruyor. Araştırmalar ise devam ediyor. Son yıllarda sosyal medyada küçüklerin hedef alındığı suçların sayısında artış bulunuyor. Japon halkı ise bu konuda endişeli. Resemom adlı bir Japon çocuk eğitim web sitesine göre, ülkenin polisleri, 2014’ten 2019’a kadar son beş yılda bu tür vakalarda yüzde 26.8’lik bir artış olduğunu bildirdi.

Kaynak: listelist.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz