Belgesel Çekmek İçin Gittiği Kabilede Evlendirilen Yapımcı

1
235682

İngiliz film yapımcısı Sarah Begum, film çekmek için işini bırakıp Ekvador’daki Huaroani kabilesiyle ilgili belgesel çekmeye gitti ama bakın başına ne geldi…

Videoyu İzlemek İçin Galeride İlerleyin

1.

Amazon’daki petrol firmalarının doğal ortama verdikleri zararı insanlara gösterebilmek için 3000 kişilik Huaroani kabilesiyle yakınlaşan Begum, burada sürpriz bir kararla kabilenin savaşçılarından biriyle evlendi.

2.

Kabilenin köyünde sadece 2 hafta geçiren alan Sarah Begum, bir gün çağırıldığı bir kulübede bir seremoniyle karşılaştı.

3.

Kabile üyeleri ona yerel kıyafetler giydirdiler, geleneksel içki chicha içildi ve tören yemekleri yendi.

4.

Daha sonra gerçeği anlayan Sarah Begum, kendisinden 30 yaş büyük Ginkto adlı bir savaşçıyla, geleneksel kabile töreniyle evlendirildiğini anladığında şok oldu.

5.

Daha önce 1950’li yıllarda Amerikalı misyonerlerin girmeye çalıştığı kabile 5 misyoneri öldürmüştü.

6.

Hayatlarını olumsuz etkileyen ve tarım yapmalarını engelleyen petrol firmalarına karşı film yaptığı için genç kadına bu şekilde teşekkür eden kabile üyeleri, evliliğin de tamamen sembolik olduğunu söyleyince Sarah rahatladı.

7.

Kabile arasında çok sıcak karşılandığını belirten Sarah, uzun otları dokumayı ve zehirli ok üfleyen kamışlarla avlanmayı şimdiden öğrenmiş bile.

8.

İngiltere’ye döndükten sonra kabile ile ilişkisini kesmeyen Sarah, kabile üyelerinden bazılarının zaman zaman yakındaki kasabaya giderek e-posta hesabını kontrol etmesiyle ‘’kocasının‘’ kabilesiyle iletişim kuruyor.

9.

Sarah Begum’un kabile içerisindeki günlük yaşantısını gösteren diğer kareler…

10.

11.

12. İşte o meşhur belgeselin fragmanı

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz