Hayatlarında İlk Defa Ayna İle Karşılaşan Hayvanlar, Nasıl Tepki Verir?

0
2453

Hayatlarında İlk Defa Ayna İle Karşılaşan Hayvanlar, Nasıl Tepki Verir? Geçmiş yıllarda meydana getirilen bir gözlem, yırtıcı hayvanların ayna karşında iyi mi tepkiler verdiğini araştırırken; çok keyifli görüntülere sahne oldu.

1.

Ayna İle Karşılaşan Hayvanlar

Her ne kadar hayvanların düşünemediği söylense de hayvanlar alemindeki pek oldukca canlı insandan değişik da olsa kendi kapasitesinde düşünme ve idrak etme yetisine sahip. Hatta meydana getirilen emek harcamalar ışığında, hayvanların da tıpkı insanoğlu benzer biçimde rüya görebildiği veya hayal kurabildiği üstüne birçok argüman oluşturulmuş durumda.

2.

Bebek, Çocuk, Şirin, Çalış, Yürümeye Başlayan Çocuk

İnsaoğlu, bebeklik döneminde ortalama 2 sene süresince aynada görmüş olduğu yansımanın kendine ilişkin bulunduğunu anlayamaz. Aynada gözüken imaj onun için değişik bir kişi veya anlam ifade etmeyen bir yansımadan ibarettir. Peki ya bu vaziyet erişkin bir yırtıcı hayvan de ilgilendiriyor midir? Bu mevzu üstüne bir gözlem oluşturmaya kabul eden araştırmacılar; yırtıcı hayvanların ilk kere bir ayna gördüğünde ne tür tepkiler verdiğini ve bu tepkilerin, insan tepkilerine benzeyip benzemediğini ölçmek için çok eğlenceli bir araştırmaya giriştiler.

3. Sonucunda ise araştırmadan geriye seyir zevki devasa yükseklikte ve yeniden yeniden izlenecek keyifli sahneler kaldı.

Kaynak: 1,2

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz