Aramızda 36 Bin Hayalet Var

0
531

Corona virüsü ile bilim kurulu sürekli yeni çalışmalar yaparken bilim kurulu üyesi olan Prof Ateş Kara konu ile ilgili yapmış olduğu bir röportajda Türkiye’de taşıyıcı olan 36 bin hayalet olduğunu söyledi.

1.

Corona virüsü ile bilim kurulu sürekli yeni çalışmalar yaparken bilim kurulu üyesi olan Prof Ateş Kara konu ile ilgili yapmış olduğu bir röportajda Türkiye’de taşıyıcı olan 36 bin hayalet olduğunu söyledi. Kara hiç semptom göstermeden hastalığı taşıyan ve hastalığı atlatan 36 bin hayalet dolaşmakta diyerek yeni testlerin yapılacağını bildirmiştir. Hayalet taşıyıcılar ile ilgili önemli açıklamalarda bulunan kara vakaların %30 u hayalet taşıyıcı konumunda ve hiç semptom göstermeden hastalığı taşıyor şeklinde ifadede bulunmuştur. Bu kanıya nereden vardığını ise yapılan çalışmalardan kaynaklı olduğunu söyledi. 

İlk Çalışmalar

Hayalet taşıyıcı kanısına varan Kara konu ile ilgili ilk çalışmanın İzlanda’da yapıldığını nüfus az olduğu için herkese test yapılarak semptom  göstermeden kişilerin hastalığı taşıdığını tespit ettiklerini belirtti. Daha sonra aynı şekilde bir çalışmada Çin’den gelmiştir. Bu çalışmalar ışığında aynı etki Türkiye’de de olabilir görüşünü savunan Kara herkesin maske takıp önlemlere uyması gerektiğinin altını çizerek vurgulamaktadır.

Mümkün mü?

Semptom taşımadan hastalığı taşıyan kişilerin tespiti zorlu bir süreç ve hepsini tespit etmek mümkün olmayabilir diyen Kara dünyada ve Türkiye’de geliştirilen antikor testlerinin artık daha iyi sonuç verdiğini vurgulamıştır. Nüfusun tamamına yapılamasa da bir kısmının tespiti sağlanmakta ve taşıyıcılar tespit edilmektedir. Yeni alınan kararlardan bir tanesi de artık toplu çalışılan yerlerdeki herkese test uygulaması yapılacaktır.

Ne Kadarı Hasta Eder?

getiren Kara daha bu konuda net bir şey söylemek mümkün değildir dedi. Virüse çok maruz kalıyor ondan ağır geçiyor gibi bir verinin olmadığını savunan Kara genetik olarak da etkilerin olduğunu söyledi. Corona virüsünün zayıf olan kısmı güneş ışınlarıdır ve bu nedenle eğer tedbirlere uyarsak yaz aylarında rahatlayabileceğimizi sözlerine ilave eden Kara mutlaka tedbirlere uyun çağrısında bulundu ve insanları önlemlerle ilgili bilgilendirmeye devam edeceklerini belirtti.

Kaynak: 1

Bu içerik de ilginizi çekebilir:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz