Akıl Sır Ermeyen Dünyanın En Korkutucu Ülkelerinden Biri ”Bangladeş”

3
66479

Bangladeş Müslüman Halk Cumhuriyeti Güney Asya’da bulunan müslüman bir devlettir. Dünyanın nüfus yoğunluğu bakımından da en kalabalık ülkelerindendir. Sürekli sorunlar yaşayan dünyanın en yoksul ülkelerinden birisi siyasi karışıklıklardan dolayıda elindeki olanakları yeterinde değerlendiremiyor. Farklı yönleriyle dikkat çeken Bangladeş i bu yazımızla daha yakından tanıyacaksınız.

Bangladeş fuhuş un yasal olduğu az sayıdaki müslüman ülkelerden birisidir. Bangladeş’ te fuhuş sektöründe çalışan 10 12 yaşlarındaki çocuk kadınlar daha olgun ve dolgun görünsün diye kısırlık ve diyabetik e yol açan sitroitleri kullanmak zorunda kalırlar.

1. Unicef in araştırma raporunda yer alan sonuca göre dünyanın en fazla çocuk gelini olan ülkeler arasında ilk sırayı alıyor. Ülkede yapılan istatistiklere göre kız çocuklarının %21 i 16 yaşına varmadan, kalan %65 ise 18 yaşına gelmeden evlendiriliyor.

2. Bangladeş’in 100 yıllık geleneksel aracı Çekçek ya da ülkesindeki adıyla Rikşa

3. Bangladeş in en büyük şehri başkent Dakka dır. Şehrin tahmini nüfusu 15 milyon olup, bu rakam bu şehri dünyanın en büyük şehirleri arasında yapmaktadır.

4. Bengal kaplanı Bangladeş in ulusal hayvanıdır. 

5. Bangladeşli insanlar nadiren gülümser. Bunun nedeni çok gülümsemenin olgunluk belirtisi olarak görülmesidir.

6. Babalar Kızlarının kocası olduğu bir ülke 

Kulağa ne kadar iğrenç gelse de  Bangladeş’deki  bu kabilede yaşayan kadınlar babaları ile evlendirilmekteler. Her ne kadar bu durum kadınların hoşuna gitmese de bu gelenekten başka seçecekleri bir yol olmadıkları için kız çocukları bu durumu kabullenmek zorunda kalıyorlar.  Bangladeş’deki Mandi kabilesinde bu gelenek nesiller boyunca gerçekleştiriliyor.

3 YORUMLAR

  1. 9*** kotlu Philips elektrikli Süpürge ( GittiGidiyor ) 1089 TL aldım artı isbank Kart 6 taksitle isbank si 100 Bonus kampanyası var bu ürünü bana gelişi 989 TL oldu . NOT kolaysepetim de FAKAT öncelikli tercih hepburada dir sizleri çok seviyorum. Fiyatları birde bu tarafa dan bakın saygılarımla arz ederim

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz