Abdullah Çatlı Hakkında 9 Az Bilinen Gerçekler

0
8991

1 Haziran 1956 tarihinde dünyaya gelen Abdullah Çatlı kimdir? Bu içeriğimizde Abdullah Çatlı hakkında bilinmeyen ilginç bilgileri araştırdık ve derledik. İşte Abdullah Çatlı hakkında az bilinen gerçekler;

1.

Abdullah Çatlı hayatı boyunca birçok sahte kimlik taşımıştır. Çatlı’nın taşıdığı sahte kimlik isimleri Mehmet Özbay, Mehmet Saral, Hasan Kurtoğlu, Şahin Ekli’dir.

2.

Sahte pasaport ve kimlik düzenlemede usta olan Abdullah Çatlı, Türkiye’de ve yurtdışında kısa fakat yoğun bir anti-terör eğitimi görmüştür. Ayrıca kendisi çok iyi karate ve İngilizce bilmektedir. Çatlı’nın Avrupa’da ASALA Terör Örgütü ile aktif olarak mücadele ettiği yönünde iddialar mevcuttur. 

3.

Abdullah Çatlı, 22 Ekim 1984 yılında Paris’te üzerinde Hasan Kurtoğlu adına düzenlenmiş bir pasaport olduğu için 7 yıl hapis cezasına çarptırılmıştır. 

4.

Rekorlara doymayan, yüzlerce bölümü çekilen Kurtlar Vadisi dizisin Abdullah Çatlı’dan ilham alınarak ortaya çıktığı iddaları vardır.

5.

Abdullah Çatlı, 1996 yılında içerisinde bulunduğu araca kamyon çarpması sonucu hayatını kaybetmiştir. Bu kaza Susurluk Kazası olarak tarihe geçmiştir. İşin garip tarafı ise Çatlı’ya 1975 yılında geçirdiği bir başka trafik kazasında kamyoncular yardım etmişti. Çatlı’nın bulunduğu araçta dönemin milletvekillerinden Sedat Bucak’ta vardı. Bucak kazadan ağır yaralanarak kurtulmuştur. Aynı araçta Gonca Us isminde bir bayan ve Eski  İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Hüseyin Kocadağ da vardı. Us ve Kocadağ’da kaza yerinde hayatını kaybetmiştir.

6.

Abdullah Çatlı 1974 yılında Meral Aydoğan ile evlenmiştir. Evliliğinden Selcen ve Gökçen adında iki kız çocuğu olmuştur.

7.

Abdullah Çatlı 1977 yılında Ülkü Ocakları  Ankara İl Başkanı, 1978’de ise Ülkücü Gençlik Derneği Genel Başkan Yardımcısı olmuştur.

8.

 Abdullah Çatlı’nın cenazesine BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu başta olmak üzere binlerce ülkücü grup katılmıştır. Ülkücü camiada Abdullah Çatlı’nın ünvanı REİS’dir. Milyonlarca kişi ona REİS diye hitap etmektedir. Her yıl Çatlı kabri başında anılmakta ve bu anma törenlerine binlerce ÜLKÜCÜ katılmaktadır.

9.

Abdullah Çatlı 16 Eylül 1985 yılında Papa Suikasti davasında tanık olarak konuşmuştur. Konuşmalarında ise Oral Çelik’in suikast ile ilgisi olmadığını, Mehmet Ali Ağca’nın Bulgar ajanı olabileceğini dile getirmiştir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz