4 Bacakla Dünyaya Gelen Josephine Myrtle Corbin!

0
51681

4 Bacakla Dünyaya Gelen Josephine Myrtle Corbin! Bu içeriğimizde ise doğuştan 4 bacak ile dünyaya gelen Josephine Myrtle Corbin’den bahsedeceğiz. Josephine, 12 Mayıs 1868 tarihinde ABD’nin Tennessee eyaletinde dünyaya geldi. Josephine haricinde 7 çocuğu daha olan William ve Nancy çifti, ikiz çocuklarının dünyaya gelmesini bekliyorlardı.

1. Çocukların Biri Gelişmedi;

Ancak bebeklerden yalnızca biri doğmuş, diğer bebek anne karnında gelişememişti. Fakat Josephine kardeşinin bacaklarını da kendisiyle beraberinde getirmişti. Bu olayda en ilginç olan şey ise Josephine’in ikiz kardeşine ait olan diğer iki bacağı da hareket ettirebiliyor olmasıydı.

2. Josephine Myrtle Corbin bu iki bacakla yürümeyi de denedi

fakat oldukça zayıf oldukları için bunu hiçbir zaman başaramadı. Josephine’in bu rahatsızlığı aile ve yakın çevre dışında ilk olarak 12 yaşındayken, 1880 nüfus sayımı yapıldığı zaman fark edildi ve daha sonra kulaktan kulağı yayıldı.

3. Gösterilere Çıktı;

4 bacaklı bir kızın olduğunu duyan iş adamı iş adamı P.T Barnum soluğu küçük kızın yanında aldı ve sirklerde çalışmasını teklif etti. Fakir bir aile oldukları için teklifi kabul ettiler ve Josephine haftalık 450 dolar gibi o zamanlar yüksek bir ücret karşılığında sirklerde yer almaya başladı.

4. İnsanların oldukça dikkatini çeken Josephine hızla popülerleşti.

Herkes tarafından iyice tanınınca tıp dünyası da kendisinin peşine düştü. 19 yaşına geldiğinde Dr. James Clinton Bicknell sevdadan mı, yoksa başka sebeplerden mi bilinmez Josephine ile evlenmek istedi.

5. Dr. Bicknell eşinin rahatsızlığını incelemek istedi

İlk başlarda Josephine buna karşı çıksa da eşinin ısrarları sonucu kabul etti. Bunu araştırmak istemesinin en büyük nedeni Josephine’in iki vajinaya sahip olmasıydı. Sonuçlar oldukça ilginçti, araştırma sonucunda Josephine’in her iki rahmi de adet görüyordu.
Bu, Josephine’in her iki rahimden de çocuk sahibi olabilir demekti. Josephine hayatı boyunca 5 çocuk dünyaya getirdi ve bu çocukların 3’ü kendi rahminden, diğer 2’si de ikiz kardeşine ait rahminden dünyaya gelmişti. Çocukların hepsi sağlıklıydı.

6. Josephine’in Ölümü;

Nitekim Josephine Myrtle Corbin 6 Mayıs 1928’de 60 yaşındayken Teksas’ta hayatını kaybetti.

Mezarı başında aile üyeleri cesedin çalınmaması için bir süre nöbet tuttu. Bunun gibi 4 ayaklı birçok vaka vardır bunlardan biri de 1994’te evlenen Ashley Brasitle.

Kaynak: 1

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz