29 Ekim’de kendinizi şehir dışına atmanız için en iyi kaçamak yerler

0
727

29 Ekim alı gününe denk geldiği için bu fırsatı değerlendirmek isteyenlere gidilecek en iyi yerlerin bir listesini yaptık. Umarız sizin için en iyi dört gün geçirmenize vesile oluruz. İşte gidilecek 7 önereceğimiz yerler;

1. Salda Gölü

Son zamanlarda popülaritesi artan yerlerin başında geliyor ama daha önce hiç gitmediyseniz diye ilk sıra da yer veriyoruz. Çünkü bu doğal halini belkide son görüşünüz olabilir, bu fırsatı kaçırmayın deriz.

2. Alaçatı

Her yıl açılan yeni mekânları, butik otelleri, aktiviteleri ve lezzetleri ile Alaçatı, denize kıyısı olmasa da yakındaki plajlarıyla deniz, kum, güneş arayanlar için de çokça alternatif sunuyor. Ayrıca ekim ayında da ayrı bir güzel oluyor.

3. CUNDA ADASI

Cunda Adası gezilecek yerler konusunda son yılların en popüler yerlerinden biri. Cunda sahili, çarşısı, Aşıklar Tepesi, Rahmi M. Koç Müzesi, Taş Kahve ve karşı kıyıda yer alan Ayvalık merkez, Cunda Adası’nda gezilecek en ünlü yerlerden bazıları…

4. Akyaka

Akyaka, Muğla’nın Ula ilçesine bağlı bir minnoş saklı ve tenhaca bir cennet parçası… Denizi, güneşi, tarihi, doğası, insanıyla insanı ciddi bir şekilde bulunduğu yerden kaçmaya, ardına bakmaksızın yepyeni bir hayat kurmaya sevk ediyor.

5. Kapadokya

Dünyanın hiçbir yeri bu kadar özel, bu kadar büyülü değil desek; altı da üstü de tarih, atmosferi tılsımlı desek, Kapadokya’yı anlatmak için yine de yetersiz kalacak biliyoruz. Artık mesafelerin azaldığı bir dünyada eşsiz medeniyet izleri arayanlardansanız, Kapadokya gezilecek yerler arasında ilk sırada yer alıyor. Çünkü dünyanın neresine giderseniz gidin eşini benzerini bulamayacak, böylesine bir gizemin içinde kaybolmayacaksınız.

6. Mardin

4 günlük tatil size beliki de Mardin’i tam anlamıyla geziye yetmeyecektir ama lezzetli yemeklerinden tadıp, Mardin Kalesi, Zinciriye Medresesi, Mardin Ulu Cami, Dara Antik Kenti; Mardin gezinize başlayabileceğiniz yerlerden birkaçı sadece.

7. İznik

Baharın gelmesiyle birlikte İstanbul’a yakın doğasıyla kafa dinleyebileceğiniz ve ayni zamanda keyifli vakit geçirebileceğiniz yerlerin başında İznik geliyor. Tarihi mekanları, yerleşim yeri ve gölüyle gidenlerin bi dahi sene yine listesine aldığı bir yer İznik.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz