2020 yılının en iyi tatil rotası belli oldu!

0
697

2020 yılına girmemize az zaman kala tatilinizi nasıl değerlendireceğinizi düşünüyorsanız bu liste sayesinde kendinize oldukça keyifli bir rota çizebilirsiniz.

Yıllık izin dışında 23 Nisan, 19 Mayıs tatillerinin yıllık izinle birleştirilerek 4’er gün olarak kullanılabileceği 2020 yılında Ramazan ve Kurban Bayramı tatillerinin de bir kez daha havaların ısındığı aylara denk gelmesi pek çok seyahat tutkunu için yepyeni rotaların keşfedilebileceği bir fırsata dönüşüyor.

1. Salzburg, Avusturya

Seneye 100 yaşına girecek olan dünyaca ünlü Salzburg Festivalini onely Planet tarafından listenin ilk sırasında yer alan Salzburg’un 2020 yılında en çok tercih edilecek rota olmasına neden olarak gösterdi. Site ayrıca her sokağında klasik müzik sesleri duyulan şehrin 100 yıllık festivaline gitmek istiyorsanız, “Biletinizi şimdiden ayırtın” uyarısında bulundu.

2. Bhutan

Himalaya dağlarının doğusunda yer alan bir güneydoğu asya ülkesidir. Muhteşem mimarisiyle hayranlık uyandıran tapınakları, enfes doğası ve kültürel dokusuyla listemize giriyor.

3. Kuzey Makedonya

Kuzey Makedonya, Balkan, Yunan, Romalı, Osmanlı kültürel özellikler ve dev imparatorlukların mirasını taşıyor. Son yıllarda özellikle Ohrid gölü ve çevresindeki Ohrid şehri ile adından söz ettiriyor. Dünyadaki en eski slav manastırı Steve Naum ile diğer önemli kiliselerden SAint Pantelejmon ve St. Jovan Kaneo Kilisesi, Ohrid kentinde bulunan ve mutlaka görülmesi gereken dini yapılardandır.

4. Aruba Adası-Karayipler

Venezuela’nın kuzeyinde yer alan Aruba adası Karayipler’in incisi olarak biliniyor. Aruba, beyaz kumlu plajları, berrak suları, nefes kesen çöl manzaraları ve volkanik kaya oluşumları ile anınan farklı bir ada. Tüplü dalış için çok iyi bir yer olan bu güzel adanın zengin flora ve faunası, eğlence mekanları, sıcakkanlı insanlarıve şirin beldeleri ile görmeye gelenleri adeta büyülüyor.

5. Svaziland

Svaziland Krallığı, Afrikanın güneyinde yer ala, kıtanın en küçük ülkelerden biri, bazen Eswatini olarak da adlandırılıyor.Afrikanın en kibar ve sıcak insanlarının yaşadığı, en barışçıl ülkelerinden biri olmasıyla bilinen Swaziland kralının eşleri ve kadınları ile de ünlü olup, dünyada halen mutlak monarşi ve krallıkla yönetilen birkaç ülkeden biri.

6. Kosta Rika

Kuzeyinde Nikaragua, güneydoğusunda Panama, batısında Büyük Okyanus, doğusunda ise Karayip Denizi’yle komşu olan Kosta Rika, Orta Amerika’nın doğal güzellikleriyle öne çıkan ülkelerinden. Bu cezbedici ülke, birbirinden harika sahilleri, volkanik oluşumları, bulutlar arasına gizlenen ormanları ve biyoçeşitliliğiyle görenleri hayran bırakan br güzelliğe sahip.

7. Hollanda

Hollanda gezilecek yerler konusunda Avrupanın en çok çeşitliliğe sahip ülkelerinden birisidir. Dünyaca ünlü su kanalları müzeleri ve eğlence merkezleri ile Hollanda her tarzdan gezgine hitap edecek bir alternatife sahip.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz