2019 KPSS Sonuçları Ne Zaman Açıklanıyor! KPSS Puan Hesaplaması

0
544

KPSS sınav sonuçlarının açıklanmasına sayılı günler kaldı. Adayların merakla beklediği 2019 KPSS sonuçları ÖSYM tarafından açıklanmaya sayılı günler kala KPSS puan hesaplaması nasıl yapılır. Tüm detaylar…

ÖSYM Başkanı Aygün Başkanlıkça Kamu Personeli Seçme Sınavı 2019 KPSS alan bilgisi oturumları 29 Ağustos 2019 tarihinde sonuçların açıklanacağını duyurdu.

2019 KPSS PUAN HESAPLAMASI;

Sınavlarda yer alan testçi kendi içerisinde değerlendiriliyor. Örnek verecek olursak (Genel henüz cevaplandırılmış doğru cevap sayısı yanlış cevap bekliyorum.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ÖABT sınavı yapılmayan yabancı dilde alanların (Rusça, Çince, Fransızca, Almanca, Japonca, Arapça, İspanyolca ve İspanyolca) kullanılacaktır. YDS-1 İlkbahar Dönemi e / YDS sonuçları.

Testin onu hangi birinde 1 ham puan yani NET bulamayan adaylar hesaplamaları yapılmayacak ve ayrıca sıra YDS yabancı dil sınavında 1 ham yeri bulamayanların yabancı dilimi hesaplanmayacak. Ancak ÖSYM Başkanlığı ve Yargı mercilerinin vereceği karar ile ilgili iptali ile sonuçlanan soru veya sorularınızı alınmayacak ve puan hesaplaması yapacaksınız.

Bölümü Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve İmam Hatip Lisesi Meslek Öğretmenliği alanlarının her biri veya ikisine birden aday adayları (KPSSP121) iki ayrı puan türü ile hesaplanacak. KPSS sınav sonuçlarına ulaşmak için ÖSYM girişten öğrenebileceksiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz