2 Gün Boyunca Dünyaca Ünlü Olmak! Spotify Yanlışlık Yaptı Yunus Emre Nalcı’nın Şarkısını 2 Günde Milyonlarca İnsan Dinledi

0
955

Almanya’da yaşayan Yunus Emre Nalcı’nın şarkısını yanlışlıkla ABD’li şarkıcı Future’nin hesabından paylaşınca şarkı milyonlara ulaştı.

Amatör olarak rap ile ilgilenen Yunus Emre, Almanya’da yaşayan Türkleri anlattığı ‘Ausländer 2‘ (Yabancı 2) isimli bir şarkı yaptı. Şarkısını Spotify’a yükledi, ancak bir yanlışlık sonucu Yunus Emre’nin şarkısı ABD’li meşhur rap şarkıcısı Future’nin hesabından paylaşıldı. 

2 gün boyunca fark edilmeyen yanlışlık neticesinde Yunus Emre’nin şarkısını milyonlar dinledi.

Almanya’nın Nordrhein Westfalen eyaletinin Attendorn kentinde yaşayan lise öğrencisi 15 yaşındaki Yunus Emre Nalcı, annesi Elvan Nalcı ve kız kardeşiyle birlikte 27 Temmuz’da tatil için Türkiye’ye geldi. Ailesiyle memleketi Denizli’nin Acıpayam ilçesi Yazır Mahallesi’nde giden amatör rap şarkıcısı Yunus Emre Nalcı, Almanya’dayken yazdığı Türkçesi ‘Yabancı 2’ olan ve Almanca söylediği ‘Ausländer 2‘ adlı şarkıyı, internet ortamında müzik paylaşımlarının yapıldığı Spotify’daki kendine ait hesabına 9 Ağustos’ta yükledi.

Dünyaca ünlü ABD’li sanatçı Future’nin hesabında paylaşıldı.

Nalcı’nın Almanca söylediği şarkı 2 gün boyunca Future’nın hesabında kaldı, daha sonra kaldırıldı.

Bir süre sonra arkadaşlarım bana mesaj atmaya başladı. Şarkımın Future’nin hesabında olduğunu söyledi. İki gün şarkı kaldı ardından kaldırıldı.

İki gün boyunca dünyaca ünlü bir şarkıcı oldum…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz