1895 Yılında İrlanda’da Bulunan Dev İnsan Fosili

0
6526

1895 yılında İrlanda’da Dyer tarafından mineral araştırmaları sırasında bir dev fosili bulundu. Bir tren vagonunun önünde fotoğraflanan devin yüksekliği 3 metre 70 santimetre, ağırlığı 2 bin 50 kilogram. Sağ ayağında 6 parmak bulunan dev fosilin ağırlığının taşlaşmış olmasından kaynaklandığı düşünülüyor.

1. Fosilleşmiş İrlanda devinin bu fotoğrafı bir Londra demiryolunda alındı ve Strand Magazine’in Aralık 1895 sayısında yayınlandı. 

Dublin’de sergilendikten sonra İngiltere’ye getirildi ve sergilendi. Sahiplikle ilgili yasal bir anlaşmazlık sonrasında, bir daha hakkında hiçbir şey duyulmadı ve görülmedi.

2. Devler, insan bilincinin, folklorun ve efsanelerin bir parçası olmuştur.

 İstanbul’da Beykoz’da Yuşa Tepesi’nde bulunan bir mezarda, Yuşa Hazretleri adlı bir evliyanın yattığına inanılır. Mezar, 17 metre uzunluğunda ve 4 metre genişliğindedir. Kadadokya bölgesinde de benzer dev evliya mezarları vardır.  M.Ö. 440’da yaşayan Empadokles Sicilya adasında devlerin yaşadığından bahseder. Mayalar ve İnkalar’da ilk yaratılan ırkın, devler ırkı olduğuna ilişkin inanç vardır. Nevada’nın Lovelock yakınlarındaki mağaralarda yapılan araştırmalarda bilim adamlarının buldukları şaşırtıcıydı:10,000’den fazla eser bulundu; biri boyu 6.5 metreden yüksek olan diğeri ise 8 metreden fazla olan mumyalanmış kalıntılar ortaya çıkarıldı.

3. Dev ırklardan söz eden önemli kaynaklardan biri de Tevrat’tır. 

“Tanrı oğulları insan kızlarına vardıkları, ve bu kızlar onlara çocuk doğurdukları zaman, o günlerde hem de ondan sonra, yeryüzünde Nefilim (devler) vardı, bunlar eski zorbalar, şöhretli adamlardı” (Tekvin Bap 6).  Tevrat’ta adı geçen dev Golyat’ın boyu 2,74 m. idi. Golyat’tan başka, Bashan kralı “Og”dan da söz edilir. Og’un boyu ise 3,96 m. idi. Og, bir devler ırkı olan “Rafait”lerin sonuncusuydu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz