16 Yaşındayken 1 milyon 800 bin sterlinin Kazanan Callie Rogers, Eski Günlere Hasret Kaldı

1
4710

16 Yaşındayken 1 milyon 800 bin sterlinin Kazanan Callie Rogers, Eski Günlere Hasret Kaldı! İngiltere’nin en genç piyango talihlisi, hemen hemen 16 yaşlarındayken hayal edilmesi bile zor bir şeyi başarıp piyangodan 1 milyon 800 bin sterlinin sahibi olmuştu. Kazandığı parayı har vurup harman savuran genç kız şimdi perişan bir halde.

1.

Callie Rogers

Ülkenin ‘en genç piyango milyoneri’ olan Callie Rogers, bütün dünyada tanınmasını elde eden büyük ödülü kazandığında Cockermouth’da koruyucu ailesiyle beraber yaşıyordu.

2.

Sixteen-year-old, Callie Rogers from Cockermouth in Cumbria celebrates after winning 1.8 million on the National Lottery, becoming the second youngest jackpot winner. (Photo by Phil Noble – PA Images/PA Images via Getty Images)

Cumbria doğumlu Callie, büyük ödülü kazanır kazanmaz saatte 3.60 sterlin kazanılmış olduğu kasiyerlik işinden çekilme etti. Piyangoyu kazandıktan birkaç hafta sonrasında sevgilisiyle beraber satın almış olduğu eve taşındı.

3.

Callie, iki göğüs işi için 11 bin 500 sterlin, kıyafet, makyaj ve dövmeler için 300 bin sterlin, sınıfının en iyisi spor otomobillerde 85 bin sterlin ve uyuşturucu için çeyrek milyon sterlin harcadı. Callie, tatillerde Meksika ve EuroDisney benzer biçimde bölgelere 250 bin sterlin, eski adam arkadaşlara verilen hediyeler için 118 bin sterlin, arkadaşlara ve aile üyelerine iade edilmeyen krediler için 190 bin sterlin ve avukatlık ücretlerine 50 bin sterlin daha harcadı.

4.

Ancak paranın tüm bunlar boşa gitmedi, Callie ek olarak 180 bin sterlinlik bir bungalov ve anası için 76 bin sterlinlik bir ev aldı. Tanıştığı ve yaşamına almış olduğu erkekler onu parası için kullandı, Callie bu dönemi “hem korkulu aynı zamanda şaşırtıcı” olarak tanımladı ve senelerce devam eden bitmek bilmeyen partilere para akıttı. Ve o zamanlar işi olmayan olan adam arkadaşı Nicky Lawson ile tanıştığında yaşamı iyice kontrolden çıktı.

5.

2003 senesinde bankada ancak 2.000 sterlin ile hemen hemen bedava kaldı ve hatta intihar etmeye çalıştı. Neredeyse 1.9 milyon sterlin kazanan Callie,bu kadar büyük bir meblağı iyi mi değerlendireceğini bilemeyecek kadar genç bulunduğunu söylemiş oldu ve ekledi: “Bu kadar genç biri için oldukça fazla para kazandım.

6.

Hayatınızın değişmeyeceğini söyleseniz bile değişiyor ve bir çok vakit bu değişiklik iyi yönde olmuyor.” Callie, artık daha sevinçli olduğu mevzusunda ısrar ediyor, düzgüsel bir yaşam yaşadığına vurgu yaparak şu lafları söylüyor: “Muhteşem bir parti yaşamı yaşama baskısı sona erdi ve bunu tercih ederim.” 33 yaşındaki Callie Rogers, Facebook sayfasında yaşamış olduğu şaşırtıcı değişimi yayınlayan bir resim paylaştı.

7.

Callie’nin saçlarını kazıtmış olduğu dikkat çekti. Eskiden uzun, siyah saçlarıyla dikkat çeken dört çocuk anası, yeni saç rengi, stili, boyun ve kollarındaki dövmelerle hemen hemen tanınmaz hale gelmişti.

8.

16 yaşlarında 1.8 milyon sterlin kazandıktan 18 sene sonrasında, toplumsal yardımlarla yaşamak zorunda kaldığını itiraf eden Callie, kısa vakit ilkin beş bedava kaldığını söylemişti. Callie, Facebook gönderisinde yapmış olduğu kısa açıklamada, dünyadaki en büyük zorluğun kendin olmaya çalışmak bulunduğunu yazdı.

Kaynak: 1,2

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz