13 Yaşında Müebbet Hapis Cezası Almasının Sebebi Tüyler Ürpertici

0
8507

İlkokul çağındaki çocukların bir canlıya zarar vermesi ”öldürmek” için gerekli nefreti nasıl kendinde barındırabiliyor ? İşte lise çağından küçük yaşları 6 ile 13 yaşında değişen tarihin en ufak katilleri ve hikayeleri…

1.Eric Smith, 13 yaşında

Eric Smith, 4 yaşında bir bebek olan Derrick Robie’i kaçırdıktan sonra işkence yapıp öldüren Smith, tek başına bu suçu işleyen ilk örnek oldu. Ömür boyu müebbet hapsi cezası verilen Eric Smith’in bu davranışı sergilemesinin altında diğer çocuklar tarafından, kızıl saçlarının ve koca gözlüklerinin yüzünden korkunç bulunmasıyla aşağılanması olduğu düşünülüyor.

2. Jon Venables ve Robert Thompson, 10 yaşında

Jon Venables ve Robert Thompson, bu iki çocuk belki de tarihin en gaddar iki çocuğu olabilir. 2 yaşındaki bebeği annesinin dalgınlığından faydalanarak kaçırdıktan sonra işkence edip öldükten sonra tren rayına atıyorlar.

3. Edgar Jimenez, 14 yaşında

Suç dosyası yaşından büyük olan 14 yaşındaki Edgar Jimenez, uyuşturucu çetelerinden birinde tetikçilik yaparken yakalandı.”El Ponchis” (Pelerin) lakabın ona internette kurbanlarıyla çektiği fotoğraflarını yayınladıktan sonra takılıyor, yakalandıktan sonra polislere 4 cinayet işlediğini itiraf etti.

4. Christian Fernandez, 12 Yaşında

Daha 8 yaşındayken Christian okulun bahçesinde bir hayvan öldürünce okul yönetimi ailesini 8 yaşındaki bir çocuğun böyle şeyler yapmaması gerektiğini ve daha farklı davranışları olduğunu da söylemişti. 1991’de Christian 2 yaşındaki küçük kardeşiyle birlikte terk edildi. Deliye dönen Christian kardeşini döve döve öldürdü. Bu cinayetten Christian’ın annesi de sorumlu tutuldu. Çünkü annesi eve gelip 2 yaşındaki oğlunu kanlar içinde gördükten 8 saat sonra ambulansı aramıştı.

5. Catherine ve Curtis Jones, 12 ve 13 yaşlarında

USAToday’e göre Catherine ve Curtis Jones bu yaşta birinci dereceden yetişkin cezasına çarptırılan ilk çocuklar. Küçük yaşta anneleri terk edince babalarıyla birlikte kalmaya başladılar. Babalarının kız arkadaşı olan Nicole bu iki çocuğa cinsel istismarda bulununca çocuklar babalarına anlattılar ancak babaları inanmadı. Daha fazla dayanamayan ki kardeş bir gece babalarının silahını alıp gece uyurlarken ateş açtılar.Nicole öldü. 18 yıl cezaya çarptırılan çocukların hayatlarının geri kalanını da gözetim altında geçirmelerine karar verildi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz