11 Ülkede ”İdeal” Kadın Görüntüsü Nasıl?

0
3220

Uzun boylu ve ince, minyon ve düzgün vücutlu, dünyanın her yerinden kadınlar tüm şekil ve boyutlardadır. Bu nedenle, her ülkenin genellikle diğerlerinden ayrı olan kendi güzellik standartlarına sahip olması şaşırtıcı değil. Seçtiğimiz 11 ülkenin ideal kadın görüntüsünü sizler için derledik.

11. Ireland

Tipik bir İrlandalı kadının genellikle kalın kaşları, açık tenli ve ince dudakları vardır. Fakat en yaygın özellikleri büyük bir alın, yeşil gözleri, çok sayıda çil ve kızıl saçlarıdır. İrlanda halkı her zaman doğal güzelliği savunurken, kadınlarda tüm bu özellikleri çok takdir etmektedir.

10. Japan

Batı ülkelerinin çoğunda, mükemmel bir gülümseme genellikle güzellikle ilişkilendirilir, ancak Japonya için işler tersi yönde çalışır. Bu ülkede, genç kadınlar dişlerini çarpık ve çok katmanlı görünmesi için diş kliniğine gidiyorlar. Bu yarı-vampir görünüşü ya da yaeba, Japonların doğal güzelliğin ve gençliğin bir sembolü olduğuna inandığı için aslında sevimli sayılıyor.

9. Iran

İstatistikler, İran’ın dünyadaki en yüksek burun ameliyatı yüzdesine sahip olduğunu gösteriyor. Ve bu gerçekten şaşırtıcı değil – kadınlar diğer vücut kısımlarını erkekleri çekmek için kullanamadıkları için yüzlerinde, özellikle de burunlarında çalışmak için çok zaman harcıyorlar.
Bu ülkede rinoplasti de çok pahalıdır, bu yüzden eğer bir kadın içinden geçerse, bu varlıklı bir aileden olmak anlamına gelir. Bu nedenle, pek çok İranlı kadın, ameliyattan hemen sonra bandajlarını giyiyor, sadece yeterince zengin olduklarını göstermek için. Hatta bazıları, burun işi yaptıklarını iddia etmek için sahte bandaj takıyor bile.

8. Güney Kore (South Korea)

Güney Kore’de mükemmel bir kadın fikri kusursuz beyaz ten, sivri uçlu bir burun, küçük bir yüz ve iri gözler tarafından tanımlanmaktadır. Ancak en önemli şey yüzün şeklidir – kalbe benzemeli, dar bir çene ile üste doğru genişlemelidir. Bu idealin elde edilmesi için, birçok Koreli kadın yüzlerce doları plastik ameliyatlara harcıyor.

7. Fransa

Fransız kadınları her zaman tüm yönleriyle doğal güzelliktedir – neredeyse hiç makyaj yapmazlar, nadiren parfüm kullanırlar ve kıllı vücut parçalarını tıraşsız tutma eğilimindedirler. Gerçek güzelliğin bir kadının derisine yansıdığına inanıyorlar, bu yüzden makyaj yerine yüzlerini mükemmel göstermek için daha fazla krem ​​ve losyon kullanmaya çalışıyorlar.

6. Tajikistan

Tacikistan’da burun köprüsüyle birleşen gür kaşlar, kadınlarda uzun zamandır güzellik standardı olarak kabul edilmektedir. Bir süre önce, ortak bir batıl inanç bile vardı – kaşlarınız birbirine ne kadar yakınsa, kocanız size o kadar yakın olacak. Bunun yanı sıra, kadınlarda saflık ve masumiyet sembolü olarak kabul edilir.
Bugün işler değişiyor olsa da, hala çok fazla Tacik kadın bulursunuz. Ve kaşıntı genini kaçırmış olanlar bile sahte olmaya çalışır ve gerekli tüyleri elde etmek için otlar kullanır veya daha güzel görünmek için kaşları kendilerine çeker.

5. Suudi Arabistan

Gözler bir kişinin ruhunun aynasıdır – Suudi Arabistanlı kadınlar bu eski söze bir anlam daha katıyorlar. Yüzlerinin çoğunu gösteremedikleri için, dinleri nedeniyle genellikle gözlerinin güzelliğine çok dikkat ediyorlar. Onları daha çekici hale getirmek için, her türlü makyajı ve aracı kullanıyorlar ve üzerine çok miktarda para harcıyorlar.

4. Çin

Çinli kadınlar için soluk ten, gerçek bir güzellik standardı olarak kabul edilir. Bu eğilim aslında cildin renginin bir kişinin ait olduğu sosyal sınıfla ilgili olduğu zamana kadar uzanıyor. Deri karanlıksa, kişinin tarlada çalıştığı ve zayıf olduğu anlamına gelirdi. Çinli kızlar bugün bile fakir görünmek istemiyorlar, bu yüzden derilerini kar kadar beyaz tutmak için her şeyi yapmaya hazırlar.
Soluk bir yüze olan bu bağımlılık, güneş ışığından kaçınmaktan çok öteye gider. “Siyah ten” ten kurtulmak için Çin’deki kadınlar genellikle beyazlatıcı ajanlar içeren her türlü yüz kremini kullanıyorlar.

3. Myanmar

Myanmar’da yaşayan Kayanlar için uzun boyun, iyiliğin ve güzelliğin sembolü olarak kabul edilir. Bu nedenle yerel kızların 5 yaşından itibaren boynuna pirinç rulo takmaları, ilk önce boylarına 6 yüzük koyup, her yıl sayıları birer artar. Evlendikleri zaman, yüzüklerin sayısı düğünlerine eklenmeyi bıraktıkça en yüksek seviyeye ulaşır.
Bu bobinleri takmanın bir sonucu olarak, kadının boynu 40 cm’ye kadar ulaşabilir. Ve bazen boynu o kadar büyük ve rahatsız edici ki, bir kızın kafasını çevirmesi bile zor. Ancak, asla şikayet etmiyorlar – güzellik fedakarlık gerektirir, değil mi?

2. Yeni Zelanda

Yeni Zelanda’da dövmeler sadece cildi süslemek için kullanılmaz, yerli halk Maori, bir kişinin yüzünde siyah ve koyu mavi desenlerde bir çeşit kimlik kartı yapmak için ta moko adında bir dövme tekniği kullanır. Maori kadınları, ergenlik döneminde geleneksel olarak çenelerine kendilerini dövme yapar ve dövmelerini sosyal durumlarını göstermek için olabildiğince temiz ve ayrıntılı hale getirir.
Kabilenin bir başkası bu dövmeye baktığında, taşıyıcısının tüm hikayesini kolayca “okuyabilir” ve bir kadının ne kadar güzel olduğunu tahmin edebilirler.

1. Etiyopya

Bu ülkede, bir kadın çocuk doğurma çağına ulaştığında, insanlar öndeki 2 alt dişini çıkarır ve alt dudağına bir delici yaparlar. Sonra bu deliğe ağır bir kil veya tahta disk yerleştirin. Büyüdükçe, dudağı tam boyutlu bir plakaya ulaşana kadar germek için daha büyük ve daha büyük diskler yerleştirilir. Bu dudak plakası yerli Surma halkı tarafından evlilik için erkekleri çeken kadın olgunluğunun bir sembolü olarak görülüyor.
Yöre halkı ayrıca omuzlarına dokunacak kadar uzun olana kadar kulak memelerini germek için ağırlıklar kullanır. Düşünüyorlar – kulak memesi ne kadar gerginse o kadar güzeller.
İdeal kadın sizin ülkenizde nasıl görünüyor? Yorumlarda bize yazabilirsiniz!

kaynak: 1

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz