10 Yaşındaki Çocuğun Cildini Gören Donup Kalıyor! Bu Yüzden Ona Yılan Çocuk Diyorlar

0
2425

Doğu Hindistan’ın Ganjam bölgesinde yaşayan 10 yaşındaki çocuk, genetik cilt hastalığı nedeniyle ‘yılan insan’ olarak adlandırılıyor..

1.

Hindistan’ın Ganjam bölgesinde yaşayan 10 yaşındaki Jagannath’ın yaşadığı cilt hastalığı yüzünden vücudunun her yeri pul pul gözüküyor. Çok acı ama bu sebeple ona yılan insan diyorlar.

2.

Desteksiz neredeyse yürüyemiyor!

Jagannath’ın cildi o kadar gergin ki düzgün yürüyemiyor ve ayağa kalktığında muhakkak bir sopa kullanması gerekiyor.

3.

Acısı dinmiyor!

Küçük Jagannath, acılarını bir nebze dindirmek için saat başı duş alıp 3 saatte bir ise cildini nemlendirici ile kaplıyor.

4.

Oğlunun durumuna kahrolan babası Prabhakar Pradhan, oğlunun tedavisinin maliyetini karşılayamadığını söyleyip ekledi: “Oğlum çocukluğundan beri bu hastalığa sahip ve en üzücüsü tedavisi yok. Sadece onun acılarını dindirmek için ilaçlar var ama tedavi için yeterli param yok. Her gün bu lanetli hastalığa yakalandığını gören kalbim kırılıyor.”

5.

Tedavisi yok ama yaşam kalitesini artırabilir!

Hindistan’ın Kerala şehrindeki Aster MIMS Hastanesi’nde kıdemli danışman dermatolog Dr. Rakhesh, Jagannath’ın hastalığının tedavisinin olmadığını ancak komplikasyonları önlemek ve yaşam kalitesini artırmak için kremler ve bazı ilaçların olduğunu söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz