Tehlikeli Derecede Susuz Kaldığınızı Gösteren 7 Belirti


Susuz kaldığınızda vücudunuz ne gibi refleksler gösterir? Gelin bakalım.  İşte o belirtileri sizler için bir araya getiriyoruz bu belirtilere dikkat ediniz çünkü susuz kalmak bir çok sorunu beraberinde getirmektedir.

1. Ağız kuruluğu

Su boğazdaki mukusu tam anlamıyla yağlar. Fakat su alamazsanız bu kuruluğa yol açacaktır ve ses telleriniz bile bu şekilde tehlike altında olabilir. Biraz kuruluk hissettiğinizde mutlaka su için. Günlerce susuz kalmış kişiler seslerini kaybedebiliyor.

2. Aşırı derecede susamak

Bu su istemenin en zirve noktasıdır. Vücudunuz sizden su ister ve siz de bu ihtiyacı karşılamalısınız.

3. Göz kuruluğu

Susuzluk gözlerinizdeki sıvıyı da etkiler ve uzun süre boyunca çok az su içtiyseniz gözlerinizde ağrılar başlayacaktır. Kaşınmalar da başladığında anlayın ki iş hiç de iyi bir yere gitmiyor.

4. Eklem ağrıları

Su kaybı vücudun her yerinde yankı bulur. Eklemler birbirine kıkırdak ile tutunur. Kıkırdak sıvısı azaldığında eklemler her hareket ettiğinizde adeta birbirine sürter ve ağrılar oluşur.

5. Cilt kuruluğu

Cildinizi sadece su besler. Su olmadığında ise dökülmeler vaş gösterir. İyi bir gözlem yapın ve bunun olmasına izin vermeyin.

6. Hastalıklar

Çeşitli hastalıkları (grip gibi) uzun süre atlatamıyorsanız bunun tek nedeni az su içmenizdir. Su antioksidan görevi görür.

7. Sindirim

Sindirim sisteminizde sorunlar oluştuysa ve yediklerinizi yakamıyor ya da iştahınız yoksa su için. Kilo vermek istiyorsanız da su için. Su sindirim sisteminizi çalıştırır ve yediklerinizi yakar.


Like it? Share with your friends!

Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir