Tarihe Damga Vurmuş 9 Savaşçı Kadın


Kadınlar birçok konuda liderlik edip öne çıktıkları gibi büyük savaşlarda da yer aldılar. Hatta çoğunlukla  zamana yön verdiler ve birçok insana liderlik ettiler. Kadınlar tarihin her döneminde hakları için korkmadan savaştılar, cesareti ile tüm dünyaya nam salmış, savaş alanlarının ölümcül melekleri karşınızda

 1. 1 Zenobia


  Zenobia, 3. yüzyılda Suriye'de hüküm süren Palmira İmparatorluğu'nun kraliçesi ve Kral Septimius Odaenathus'un ikinci karısı. Kralın ölümüyle yönetimi ele geçirdi ve esir düşene kadar imparatorluğu yönetti. Suriye, Lübnan, Filistin, Mısır ve Anadolu'nun güney ve doğu bölgelerini kontrolü altına aldı. 

 2. 2 Khutulun


  Aigiarne, Aiyurug, Khotol Tsagaan veya Ay Yaruq olarak da bilinen Khutulun, eski bir Moğol soylu kadın ve güreşçi idi. Kublai Han'ın kuzeni Kaidu'nun en ünlü kızı, babası "yeteneklerinden çok memnun kaldı" ve ona askeri kampanyalarda eşlik etti. 

 3. 3 Lozen


  Lozen, Chihenne Chiricahua Apache'nin bir savaşçısı ve peygamberiydi. Ünlü bir şef olan Victorio'nun kız kardeşi idi. 1840'lı yıllarda Chihenne grubuna giren Lozen, efsanelere göre, güçlerini düşmanın hareketlerini öğrenmek için savaşta kullanabildi.

 4. 4 Tomoe Gozen


  Tomoe Gozen, cesaretiyle tanınan on ikinci yüzyıldan kalma bir kadın samuray savaşçısıydı. Minamoto no Yoshinaka ile evlendi ve Genpei Savaşı'nda kendisine hizmet etti ve Japonya'da ilk atışı tetikleyen çatışmanın bir parçasıydı. Ailesinin Yoshinaka ile güçlü bağları vardı. 

 5. 5 Grace O’Malley


  Grace O'Malley, babası Eoghan Dubhdara Ó Máille'nin izlerini takip ederek İrlanda'nın batısındaki Ó Máille hanedanının efendisi idi. Yaygın olarak İrlanda folklorunda Gráinne Mhaol olarak bilinen, 16. yüzyıl İrlanda tarihinde bilinen bir tarihi şahsiyettir. 

 6. 6 Fu Hao


  Ölümcül tapınağın adı Mu Xin olan Fu Hao veya Leydi Hao, Shang Hanedanlığının Kralı Wu Ding'in bir çok karısından biriydi ve bu sıradışı bir şekilde, askeri bir general ve rahibe olarak görev yaptı. 

 7. 7 I. Artemisia


  I. Artemisia, MÖ 400'lü yıllarda yaşamış Pers İmparatorluğuna bağlı ve Yunan asıllı bilinen ilk kadın amiraldir. 

 8. 8 Jeanne d’Arc


  Jeanne d'Arc, Yüz Yıl Savaşı boyunca İngiltere'ye karşı ülkesi Fransa'ya memleketi Lorraine'deki cephelerden başlayarak manevi anlamda büyük destek olan ve sonradan ünü Fransa'nın dört bir yanına yayılmış bir Fransız Katolik azizesidir. 

 9. 9 Kraliçe Boudica


  Boudica, MS 61 yılında Romalıların Büyük Britanya'daki işgalci güçlerine karşı bir isyan başlatan, Kuzey Britanya'nın Norfolk bölgesinde yaşayan Iceni kabilesinin kraliçesi.  


Tepkini Göster

Üzücü Üzücü
2
Üzücü
Kızdım Kızdım
2
Kızdım
Komik Komik
1
Komik
Hadibeh Hadibeh
2
Hadibeh
Sevdim Sevdim
1
Sevdim

Bir Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türünü Seç
Hikaye
Kendi Hikayeni Oluştur.
Liste
Kendi Listeni Oluştur.
Video
İstediğin Siteden Video Yükleyebilirsin.